ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 21.04.2011 р. N 295

Щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти області

Результати контрольних заходів, проведених у I кварталі 2011 року Контрольно-ревізійним управлінням в області, свідчать про тенденцію зростання обсягів фінансових порушень.

У звітному періоді фінансові порушення встановлено у 93 відсотках перевірених об'єктів контролю, в тому числі в бюджетній сфері - майже у 97 відсотках. Обсяги виявлених фінансових порушень становлять 47,6 млн. грн., з яких у бюджетній сфері - 20,1 млн. гривень.

Завершеними протягом кварталу ревізіями відділів освіти Бучацької, Козівської та Монастириської райдержадміністрацій та трьох установ освіти, які фінансуються з обласного бюджету, встановлено фінансових порушень на загальну суму понад 5 млн. гривень.

Більше 2 млн. гривень фінансових порушень встановлено ревізією у відділі освіти Бучацької райдержадміністрації. Зокрема виявлено порушення з оплати праці на загальну суму майже 349 тис. гривень. Крім цього, не за цільовим призначенням використано 52,9 тис. гривень, проведено незаконну оплату комунальних послуг, спожитих орендарями, на суму 23,3 тис. гривень та завищену вартість ремонтних робіт на суму 15,7 тис. гривень. У порушення бюджетного законодавства відділом освіти неправомірно взято зобов'язань на 940 тис. гривень. Без застосування процедур закупівель придбано товарів на суму 568,3 тис. гривень, а порушення з обліку активів призвело до завищення їх вартості на 86,1 тис. гривень.

Ревізією відділу освіти Козівської райдержадміністрації встановлено фінансових порушень на загальну суму 570 тис. гривень, в тому числі порушень з оплати праці на загальну суму 120,7 тис. гривень, нецільове використання бюджетних коштів - 101,7 тис. гривень, порушень з обліку активів - 317,4 тис. гривень.

Незважаючи на вимоги Уряду щодо економного витрачання бюджетних коштів, відділом освіти в першому півріччі 2010 року замовлено та оплачено виготовлення 397 примірників інформаційного видання "Освітні заклади Козівщини", 350 з яких на суму 19 тис. гривень до початку проведення ревізії не використовувались та знаходились на складі установи.

Ревізією відділу освіти Монастириської райдержадміністрації встановлено фінансових порушень на загальну суму 578,4 тис. гривень, з яких порушення з оплати праці на суму 52,8 тис. гривень, сплата внесків до державних цільових фондів за завищеними ставками на загальну суму 49,3 тис. гривень, нецільове використання коштів у сумі 86,8 тис. гривень, порушення з обліку основних засобів та матеріальних цінностей на суму 375,7 тис. гривень.

Ревізією Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти встановлено фінансових порушень на загальну суму 1,2 млн. гривень, з яких 1,1 млн. гривень - недоотримання установою доходів від надання послуг з проживання в гуртожитку слухачів курсів підвищення кваліфікації.

Ревізією Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді встановлено фінансових порушень на загальну суму 97,3 тис. гривень. Зокрема, через незабезпечення контролю за повнотою надходжень від проведення екскурсій в печері "Кришталева" (с. Кривче Борщівського району) та надання послуг з перевезення автобусом, установою недоотримано доходів у сумі 8,7 тис. гривень. Допущено також порушень з оплати праці на суму 7,6 тис. гривень, покриття витрат орендарів на 5,8 тис. гривень, інших порушень на 71 тис. гривень.

Позаплановою ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Галицького інституту імені В. Чорновола, проведеною за зверненням правоохоронних органів, встановлено порушень з оплати праці з нарахуваннями на загальну суму 4,3 млн. гривень.

З метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів та запобігання правопорушенням в установах системи освіти області:

1. Головам Бучацької, Козівської та Монастириської райдержадміністрацій:

1.1. Провести детальний аналіз стану дотримання фінансової дисципліни і використання бюджетних коштів у відділах освіти райдержадміністрацій, вжити вичерпних заходів щодо повного усунення виявлених порушень.

1.2. Відповідно до встановленого законодавством порядку розглянути питання про притягнення до відповідальності посадових осіб, з вини яких допущено порушення фінансової дисципліни.

1.3. Забезпечити безумовне дотримання вимог бюджетного законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій, принципів бухгалтерського обліку і звітності, недопущення порушень фінансово-бюджетної дисципліни на усіх стадіях бюджетного процесу.

1.4. Підвищити рівень внутрішнього контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, дотриманням законодавчо встановлених процедур державних закупівель, виконанням вимог законодавства з фінансових питань.

2. Начальникові управління освіти і науки облдержадміністрації Запорожану І. Г.:

2.1. Внести на розгляд колегії управління питання про стан фінансової дисципліни в підпорядкованих установах та вжиття вичерпних заходів для повного відшкодування збитків, усунення порушень та причин і умов їх виникнення.

2.2. Вжити заходів дисциплінарного впливу до осіб, з вини яких допущено порушення фінансової дисципліни, відповідно до встановленого законодавством порядку.

2.3. Посилити в управлінні роль внутрішнього фінансового контролю.

3. Рекомендувати виконкому Тернопільської міської ради:

3.1. Розглянути питання про притягнення до відповідальності посадових осіб Галицького інституту імені В. Чорновола, з вини яких допущено порушення фінансової дисципліни, відповідно до встановленого законодавством порядку.

3.2. Вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків та порушень фінансової дисципліни, відшкодування завданих збитків, а також притягнення винних осіб до відповідальності.

4. Про виконання цього розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію та Контрольно-ревізійне управління в області до 1 червня 2011 року.

5. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали