МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

ЛИСТ-РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 17.03.2011 р. N 16-12/1732

Щодо питань виплати винагороди

З юридичної точки зору, використання фонограм, відеограм та зафіксованих в них виконань у місцях, де присутні чи можуть бути присутніми особи, які не належать до кола сім'ї або близьких знайомих цієї сім'ї, є публічним виконанням (ст. 1 Закону "Про авторське право і суміжні права" (далі - Закон)).

Вичерпний перелік майнових суміжних прав перелічено у ст. 39, 40 Закону. Серед цих прав відсутні майнові права щодо надання дозволу на використання об'єктів суміжних прав способом публічного виконання, та, відповідно, отримання за це винагороди.

В той же час, законодавець встановив, що суміжні права можна використовувати способом публічного виконання без отримання дозволу виконавців, виробників фонограм, відеограм (тому що такий дозвіл не передбачено ст. ст. 39, 40 Закону), але з виплатою винагороди (ст. 43 Закону). Збирання такої винагороди відповідно доч. 2 ст. 43 Закону доручено уповноваженій на це Державним департаментом інтелектуальної власності організації колективного управління. На цей час єдиною в Україні уповноваженою організацією є ОП "Українська ліга музичних прав". Від імені цієї уповноваженої організації колективного управління можуть вести переговори щодо укладення договорів її повноважні представники, в тому числі організації колективного управління.

Таким чином, жодна організація, окрім ОП "Української ліги музичних прав", не має права укладати договір щодо виплати винагороди (роялті) за використання фонограм, відеограм і зафіксованих в них виконань та отримувати винагороду за таким договором.

Наявність будь-яких договорів, з будь-якими формулюваннями, з будь-якими компаніями (окрім уповноваженої організації колективного управління або її повноважного представника) не звільняє особу, що використовує фонограми, відеограми та зафіксовані в них виконання способом публічного виконання, від зобов'язання сплачувати винагороду виконавцям, виробникам фонограм, відеограм через уповноважену організації колективного управління та відповідальності за порушення зазначених прав.

 

Заступник Голови

О. В. Янов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали