ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.10.2011 р. N 12.2/2/1599-ЕП

Департаменту митних інформаційних технологій та статистики

Управлінням декларування та митних режимів опрацьовано службову записку Департаменту митних інформаційних технологій та статистики від 05.10.2011 N 18/15.6-196091-ЕП щодо надання роз'яснення з питання порядку митного оформлення програмних продуктів. У зв'язку з цим повідомляємо.

Статтею 40 Митного кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що митному контролю підлягають усі товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України.

Відповідно до пункту 39 статті 1 Кодексу товари - будь-яке рухоме майно (у тому числі валютні цінності, культурні цінності), електрична, теплова та інші види енергії, а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.

Пунктом 14 статті 1 Кодексу визначено, що митне оформлення - це виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів.

Згідно із статтею 81 Кодексу декларування товарів здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до пункту 11 Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574, вантажна митна декларація заповнюється, зокрема, на товари, які переміщуються через митний кордон України юридичними і фізичними особами (підприємцями) і митна вартість яких перевищує суму, еквіваленту 100 євро, крім підакцизних товарів, які декларуються незалежно від їх вартості.

Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затверджений наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, зареєстрований у Мін'юсті 27.04.2005 за N 439/10719 (зі змінами).

Крім цього, зазначаємо, що особливості державного регулювання діяльності, пов'язаної з експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування, встановлені Законом України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування" (із змінами і доповненнями).

При цьому, відповідно до положень статті 2 вказаного Закону, дія цього Закону не поширюється на диски для лазерних систем зчитування, які не є об'єктами експорту/імпорту, що ввозяться або вивозяться, пересилаються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях юридичними особами для забезпечення господарської діяльності без права або не з метою подальшого продажу або розповсюдження.

Інформація у вигляді програмного продукту, яка передається мережею Інтернет без переміщення через митний кордон України носіїв інформації, не декларується митним органам.

 

Заступник директора Департаменту -
начальник Управління
декларування та митних режимів

І. М. Муратов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали