ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.08.2011 р. N 22184/7/16-1517-15

Щодо оподаткування транспортно-експедиторських послуг

Державна податкова адміністрація України розглянула <...> запит <...> щодо порядку оподаткування транспортно-експедиторських послуг та заповнення податкової накладної і повідомляє.

Згідно з підпунктом "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Підпунктом "ж" п. 186.3 ст. 186 розділу V Кодексу визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Таким чином, якщо транспортно-експедиторські послуги надаються замовнику-резиденту, то такі послуги підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах за основною ставкою (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом надаються такі послуги). Якщо послуги надаються замовнику-нерезиденту, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об'єкт оподаткування податком на додану вартість.

Порядок заповнення податкової накладної визначається статтею 201 Податкового кодексу України та наказом ДПА України від 21.12.2010 р. N 969 <...>. Крім того, роз'яснення окремих питань щодо заповнення податкової накладної надані листом ДПА України від 06.04.2011 р. N 9497/7/16-1517 (Лист N 9497/7/16-1517), з урахуванням змін, внесених до нього листом ДПА України від 26.05.2011 р. N 14839/7/16-1517 (Лист N 14839/7/16-1517), а також розміщені в Єдиній базі податкових знань на сайті ДПА України www.sta.gov.ua.

В доповнення до викладеного Державна податкова адміністрація України вважає за необхідне проінформувати <...>, що згідно зі статтею 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" (Закон N 2939-VI) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Податковий кодекс України є законодавчим актом з питань податкового законодавства, і роз'яснення його норм є податковою консультацією (визначення надане підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу), а не наданням публічної інформації.

Враховуючи викладене, а також те, що податкова консультація має індивідуальний характер, може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію, та надається органом державної податкової служби, в якому такий платник податків перебуває на обліку (стаття 52 розділу II Кодексу), Державна податкова адміністрація України пропонує <...> звернутися до державної податкової інспекції за місцем <...> реєстрації як платника податку на додану вартість для отримання більш детальних роз'яснень щодо застосування норм оподаткування.

 

Заступник голови комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
заступник Голови

С. Лекарь

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали