ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.02.2012 р. N 460/11/13-12

Головам апеляційних адміністративних судів

У зв'язку з надходженням звернень судів з приводу порядку подання заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції повідомляється таке.

Законом України від 13 травня 2010 року N 2181-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження" змінено предметну підсудність справ щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції та віднесено їх до підсудності Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції.

За змістом пунктів 2, 3 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону після набрання ним чинності (15 травня 2010 року) адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких відкрито на день набрання чинності цим Законом, в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.

Адміністративні позови, подані до дня набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів, провадження за якими не відкрито, передаються відповідними адміністративними судами до Вищого адміністративного суду України.

Відповідно до частини першої статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цієї обставини.

Із зазначеної норми вбачається, що перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами здійснюється тим судом, який ухвалив рішення, про перегляд якого подана відповідна заява.

Таким чином, системний аналіз пунктів 2, 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 13 травня 2010 року N 2181-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження", частини першої статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України дозволяє зробити висновок, що перегляд судових рішень, ухвалених у адміністративних справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, провадження в яких відкрито до 15 травня 2010 року, здійснюють суди першої, апеляційної чи касаційної інстанції стосовно рішень, ухвалених цими судами.

Вищий адміністративний суд України як суд першої інстанції у цій категорії справ розглядає заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами щодо рішень, ухвалених ним у справах, провадження в яких відкрито починаючи з 15 травня 2010 року.

Тобто зміна предметної підсудності справ щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції не є підставою для зміни порядку розгляду заяв за нововиявленими обставинами.

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.

 

Заступник Голови суду

М. Цуркан

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали