ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

ЛИСТ

від 20.01.2010 р. N 1773/17/Т401-10

Державним комітетом України із земельних ресурсів опрацьовано Ваше звернення щодо роз'яснення порядку посвідчення права спільної власності на земельну ділянку та повідомляється.

Відповідно до частини другої та шостої статті 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується:

а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою;

б) свідоцтвом про право на спадщину.

При набутті права власності на земельну ділянку на підставі документів, визначених частиною другою цієї статті, державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки.

На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.

У разі зміни співвласника або набуття права спільної власності на земельну ділянку орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, також вносить зміни до державного акта на право власності на землю щодо співвласників земельної ділянки.

Відповідно до пункту четвертого Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 N 439, територіальний орган Держкомзему за місцем знаходження земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня подання до нього документа про перехід права власності на земельну ділянку проставляє на державному акті відмітку про реєстрацію права власності.

Тобто, органом, який уповноважений вносити зміни в державні акти на право власності на земельні ділянки, є територіальний орган Держкомзему (управління (відділ) Держкомзему в районі (місті).

Таким чином, відповідно до Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, посвідчення права власності на земельну ділянку, яка знаходиться у спільній власності декількох осіб, у разі відчуження її частки, здійснюється шляхом внесення змін до державних актів, виданих кожному із співвласників, в тому числі у розділ "Список співвласників".

Зміни вносяться територіальним органом Держкомзему за місцем знаходження земельної ділянки з урахуванням вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України, Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.99 N 43 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 року за N 354/3647, Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 22.06.2009 N 325 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2009 року за N 735/16751, та загальним правилам діловодства.

 

Заступник Голови

С. В. Бєльчик

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали