ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 18.07.2011 р. N 13267/10/15-213-3

Державна податкова адміністрація у Донецькій області на виконання листа ДПАУ від 29.06.2011 р. N 17754/7/16-1517-05 розглянула лист і повідомляє таке.

Згідно з пп. "б" п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Податковий кодекс) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до п. 194.1 ст. 194 Податкового кодексу операції, зазначені у статті 185 цього Кодексу, оподатковуються за ставкою, зазначеною в пп. "а" п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, яка є основною.

Підпунктом "ж" п. 186.3 ст. 183 Податкового кодексу визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. Отже, якщо транспортно-експедиторські послуги надаються резиденту, то незалежно від того, чи такі послуги надаються на митній території України, чи за її межами, вони підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Відповідно до п. 187.8 ст. 187 Податкового кодексу датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення. Датою виникнення податкових зобов'язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Статтею 208 Податкового кодексу визначено особливості оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Зокрема, отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ст. 190 цього Кодексу.

При цьому отримувач послуг - платник податку в порядку, визначеному статтею 201 цього Кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту в установленому порядку.

Податкова накладна складається в одному примірнику і залишається в отримувача послуг - платника податку.

Крім того, отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил цього розділу щодо сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування.

Таким чином, платник ПДВ, який отримує послуги з перевезення на митній території України від свого контрагента-нерезидента, зобов'язаний самостійно скласти податкову накладну з відображенням суми нарахованого податку та включити податкові зобов'язання за такою накладною до своєї податкової декларації з ПДВ.

Відповідно до пункту 201.12 Податкового кодексу для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається податкова накладна, податкові зобов'язання за якою включені до податкової декларації попереднього періоду.

Щодо відображення вищенаведених операцій у декларації з ПДВ, то пунктом 3.8 розділу I Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПАУ від 25.01.2011 р. N 41 (Наказ N 41), передбачено, що обсяги послуг, отриманих від нерезидента на митній території України, вказуються у рядку 7 декларації звітного періоду.

У рядку 12.4 розділу II наступноїдекларації вказуються обсяги послуг, отриманих від нерезидента, місце постачання яких знаходиться на митній території України, які були включені до податкової декларації попереднього періоду.

 

Заступник голови
ДПА у Донецькій області

О. Чабаненко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали