НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 15.03.2012 р. N 1540/09/47-12

м. Київ

СТ "Колективний садовод"
вул. Листопадна, 1-В, м. Дніпропетровськ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула звернення СТ "Колективний садовод" від 30.12.2011 щодо надання роз'яснення та повідомляє.

Порядок застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам (далі - Порядок), затверджений постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309 (із змінами), встановлює тарифи на відпуск електроенергії населенню для різних індивідуальних побутових потреб у жилих будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів та човнів.

Відповідно до пункту 2.1 Порядку до населених пунктів відносяться споживачі, які розраховуються з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим лічильником за електроенергію, яка споживається населенням для різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках, для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач, освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів, а також установи виконання покарань і лікувально-трудові профілакторії, слідчі ізолятори.

Таким чином, садові товариства відносяться до категорії "населені пункти".

Відповідно до Примітки Порядку електрична енергія, яка витрачається населеними пунктами (крім дачних, дачно-будівельних кооперативів і садових товариств) на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, оплачується за тарифом 36,48 коп. за 1 кВт·год. (з ПДВ).

Електрична енергія, яка витрачається населеними пунктами, розташованими в сільській місцевості (крім дачних, дачно-будівельних кооперативів і садових товариств, гаражно-будівельних кооперативів), на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, оплачується за тарифом 33,72 коп. за 1 кВт·год. (з ПДВ).

Таким чином, якщо член садового товариства для своїх індивідуальних потреб використовує електричну енергію для роботи насоса, який знаходиться на його земельній ділянці, та обліковує електричну енергію, спожиту насосом, на підставі показань приладу обліку, що обліковує електричну енергію для інших власних побутових потреб, то член садового товариства повинен розраховуватися за електроенергію, використану на роботу насосу, відповідно до установчих документів садового товариства та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом про обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту.

В усіх інших випадках електрична енергія, використана на роботу насосу, який забезпечує подачу води членам садового товариства (який має бути забезпечений окремим обліком), оплачується за єдиним роздрібним тарифом на електричну енергію відповідного класу напруги.

 

Член Комісії

К. Теличко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали