МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.10.2011 р. N 10535-0-4-11/11

Президентові Всеукраїнської молодіжної організації "Молодь проти корупції" Горгану О. Л.
м. Київ, вул. Лютеранська, б. 27/29, під'їзд 1,офіс 1, 01024

У зв'язку із дорученням першого заступника Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України Ю. С. Аністратенко від 15.09.2011 року N 42541/1/1-11 Міністерством юстиції розглянуто лист Всеукраїнської молодіжної організації "Молодь проти корупції" від 25.08.2011 року N 491-08/11 щодо практичного застосування норм законодавства з питань діяльності прокуратури та кримінально-процесуального законодавства і, в межах компетенції, повідомляється.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Міністерство юстиції діє на підставі Конституції, законів України, Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 395 (Указ N 395/2011), згідно з підпунктом 29 пункту 4 (Указ N 395/2011) якого Мін'юст України відповідно до покладених на нього завдань надає роз'яснення з питань, пов'язаних із діяльністю Мін'юсту України, його територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, а також стосовно актів, які ним видаються, а тому не має повноважень з вирішення питань, порушених у листі.

Одночасно, в порядку інформування повідомляємо, що повідомлення, опубліковані в пресі, відповідно до пункту 4 частини першої статті 94 Кримінально-процесуального кодексу України (далі - КПК) є приводами до порушення кримінальної справи.

При цьому, справа може бути порушена тільки в випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину (частина друга статті 94 КПК).

Згідно із частиною другою статті 19 Закону України "Про прокуратуру" перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора.

До того ж, відповідно до частини першої статті 7 цього Закону втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування, посадових осіб, засобів масової інформації, громадсько-політичних організацій (рухів) та їх представників у діяльність прокуратури по нагляду за додержанням законів або по розслідуванню діянь, що містять ознаки злочину, забороняється.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

А. Ю. Сєдов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали