Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо права на щорічну додаткову відпустку реєстратора медичного, сестри-господині, дезінфектора

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.07.2011 р. N 80/010/82-11

Щодо права на щорічну додаткову відпустку реєстратора медичного, сестри-господині, дезінфектора

Державна експертиза умов праці України розглянула <...> звернення і повідомляє.

Згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 "Охорона здоров'я"), затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.03.2002 р. N 117, професії "сестра-господиня" та "реєстратор медичний" віднесені до розділу "Технічні службовці", а професія "дезінфектор" - до розділу "Робітники".

Слід зазначити, що і раніше реєстратори медичні не були включені до Номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників, затвердженої наказом МОЗ від 23.10.91 р. N 146, а сестри-господині відповідно до Державного класифікатора України ДК 003-95, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 27 липня 1995 року N 257, були віднесені до розділу 4 "Технічні службовці".

Оскільки дезінфектори, сестри-господині та реєстратори медичні не віднесені до медичних працівників, право на щорічну додаткову відпустку цих працівників визначається за окремими позиціями вищезазначеного Списку, як і визначались за окремими позиціями раніше діючих Списків.

Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів мають реєстратори медичні, зайняті в архіві у психіатричних (психоневрологічних), геріатричних, нейрохірургічних лікувально-профілактичних закладах та установах, відділеннях, палатах та кабінетах, а також в установах (відділеннях) соціального захисту населення психоневрологічного та геріатричного типу та у спеціальних будинках-інтернатах для осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі (поз. 31 а), та в дитячих психіатричних (психоневрологічних) лікувально-профілактичних закладах та установах (поз. 45а) Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. N 1290 (у редакції постанови КМУ від 13.05.2003 р. N 679, зі змінами, внесеними постановою КМУ від 16.12.2004 р. N 1674).

Правом на таку відпустку користувались раніше і користуються зараз згідно з розділом XVII "Охорона здоров'я, освіта та соціальна допомога" вищезазначеного Списку сестри-господині, зайняті в інфекційних та туберкульозних (протитуберкульозних) лікувально-профілактичних закладах та установах, відділеннях, палатах, кабінетах (поз. 10), у психіатричних (психоневрологічних), геріатричних, нейрохірургічних, наркологічних лікувально-профілактичних закладах та установах, відділеннях, палатах та кабінетах, а також в установах (відділеннях) соціального захисту населення психоневрологічного та геріатричного типу та у спеціальних будинках-інтернатах для осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі (поз. 31б), та в лікувально-трудових профілакторіях для примусового лікування осіб, хворих на хронічний алкоголізм та наркоманію (поз. 112), тривалістю до 7 календарних днів, у дитячих психіатричних (психоневрологічних) лікувально-профілактичних закладах та установах (поз. 45) тривалістю до 25 календарних днів, а також до 4 календарних днів мають сестри-господині, які працюють в радонолікарні (поз. 137).

Відповідно до підрозділу "Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров'я, соціального захисту населення та освіти" цього ж розділу дезінфектор, зайнятий роботами на вогневій, камерній і профілактичній дезінфекції, дезінсекції, дератизації в лікувально-профілактичних установах, має право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до 7 календарних днів (поз. 116).

Застосовувати п. 2 Постанови Верховної Ради України N 505/96-ВР "Про порядок введення вдію Закону України "Про відпустки" щодо збереження тривалості раніше встановленої відпустки реєстраторам медичним та сестрам-господиням, не зайнятим в зазначених вище установах (відділеннях), неможливо, оскільки права на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці вони як не мали, так і не мають.

 

Головний державний експерт
з умов праці України

С. Рябоконь
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали