ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.03.2012 р. N 5508/6/15-2216ф

Всеукраїнському бухгалтерському виданню "БАЛАНС-АГРО"


Державна податкова служба України розглянула ваш лист від 28.02.2012 р. N 04-39/35750 щодо права на застосування фіксованого сільськогосподарського податку в результаті реорганізації сільськогосподарського підприємства, який надійшов від Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики листом від 29.02.2012 р. N 04-39/10-237, та повідомляє наступне.

Фіксований сільськогосподарський податок (далі - ФСП) віднесено до спеціального податкового режиму, що визначає особливий порядок його справляння та інші його складові й елементи і регламентується розділом XIV "Спеціальні податкові режими" Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Відповідно до пункту 301.1 статті 301 Кодексу платниками фіксованого сільськогосподарського податку з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 301.6 цієї статті, можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Цією ж статтею встановлено, що якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на: усіх осіб окремо, які зливаються або приєднуються; кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділу; особу, утворену шляхом перетворення.

Разом з тим, згідно з пунктом 301.2 статті 301 Кодексу сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом злиття або приєднання, можуть бути платниками податку в рік утворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік всіма товаровиробниками, які беруть участь у їх утворенні, дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Враховуючи наведене, сільськогосподарське підприємство, утворене шляхом злиття або приєднання згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, може бути платником ФСП в рік утворення при дотриманні частки сільськогосподарського товаровиробництва кожним сільськогосподарським підприємством, що зливається або приєднується.

 

* * *

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ БУХГАЛТЕРСЬКЕ ВИДАННЯ "БАЛАНС-АГРО"

ЛИСТ

Комітету Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності, податкової та митної політики


Щодо права на застосування фіксованого сільськогосподарського податку після реорганізації сільгоспідприємства

До редакції українського бухгалтерського журналу "БАЛАНС-АГРО" із різних регіонів України від платників фіксованого сільськогосподарського податку (далі - ФСП) надходять запитання щодо можливості залишитися платниками цього податку після проведення їх реорганізації (злиття або приєднання). У зв'язку із цим редакція журналу "БАЛАНС-АГРО" звертається із проханням надати роз'яснення з такого питання.

<...>

За яких умов сільськогосподарське підприємство - платник ФСП матиме право на сплату цього податку у звітному році, якщо протягом цього року до нього приєднається інше підприємство - не платник ФСП (тобто одним із товаровиробників не дотримана вимога щодо частки сільськогосподарського товаровиробництва у загальній сумі доходу)?

Заздалегідь вдячні за відповідь.

 

Головний редактор
видання "БАЛАНС-АГРО"

Е. Ткачова

Директор Київського представництва

Н. Привалова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали