Щодо правил користування електричною енергією

 

 У зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 N 731 "Про внесення змін до пункту 53 Правил користування електричною енергією для населення" (додається) Національна комісія регулювання електроенергетики України повідомляє.

1. У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем Правил користування електричною енергією енергопостачальником складається акт про порушення Правил.

2. Акт вважається складеним з дотриманням вимог Правил, якщо:

- Акт підписаний представником енергопостачальника та споживачем;

- Акт підписаний трьома представниками енергопостачальника та містить позначку про відмову споживача від підпису.

Звертаємо увагу, що акт про порушення Правил складається лише на місці виявлення порушення.

3. На підставі акта енергопостачальник має право припинити електропостачання споживачу лише у випадку виявлення факту самовільного підключення.

4. Акт розглядається на комісії з розгляду актів, що створюється енергопостачальником і має складатися не менш ніж з трьох уповноважених осіб.

При цьому споживач обов'язково повідомляється енергопостачальником про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 20 календарних днів до призначеного дня засідання.

У разі неповідомлення або невчасного повідомлення споживача про час і дату засідання комісії акт про порушення Правил не розглядається і мають бути призначені інші дата і час засідання.

5. Рішення комісії оформляється протоколом, який має містити необхідну інформацію, зокрема щодо причетності споживача до виявленого порушення (з вини або не з вини споживача), а у разі причетності:

- обсяг та вартість необлікованої електричної енергії;

- розрахунок проведених нарахувань з посиланням на відповідні пункти Правил та Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.

Копія протоколу вручається чи направляється споживачу.

6. У разі відмови споживача сплатити вартість необлікованої електричної енергії енергопостачальник має право звернутись з позовом до суду та припинити постачання електричної енергії споживачу лише після рішення суду на свою користь (крім випадку виявлення факту самовільного підключення).

Звертаємо увагу, що відмова споживача від сплати вартості необлікованої електричної енергії має бути зафіксована відповідним записом споживача в протоколі рішення комісії (у разі присутності споживача на засіданні комісії та згодою підписати протокол).

У разі присутності споживача на засіданні комісії та відмовою підписати протокол або у разі відсутності споживача на засіданні комісії йому направляється відповідний лист разом з протоколом рішення комісії. У такому випадку, відмовою від сплати необлікованої електричної енергії слід вважати:

- документальне підтвердженням відмови споживача від отримання листа, яким направляється протокол рішення комісії;

- документальне підтвердженням отримання споживачем листа, яким направляється протокол рішення комісії, та прострочення терміну сплати (самостійно визначається енергопостачальником) вартості необлікованої електроенергії визначеному у цьому листі.

Лист від 22.07.2009 р. N 4945/11/17-09

Національна комісія регулювання електроенергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали