МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

ЛИСТ

від 16.05.2011 р. N 1/6-238/03-01

Депутату Харківської обласної ради
Варченку І. Г.
61052, м. Харків, вул. Полтавський Шлях, буд. 52, кв. 47 

Шановний Іване Григоровичу!

Фонд розглянув Ваше звернення щодо проблем безперешкодного доступу інвалідів до об'єктів житлового та громадського призначення та у межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Відповідно до Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 N 1434, Фонд надає інформаційно-консультативні послуги інвалідам і підприємствам з питань, що належать до його компетенції.

Основними завданнями Фонду є контроль за виконанням підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами і організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, установленого Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", фінансування заходів щодо соціального захисту інвалідів та реалізація у межах своєї компетенції державної політики у сфері соціального захисту інвалідів. 

На виконання Указу Президента України від 01.06.2005 N 900/2005 "Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями", постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 N 784 "Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009 - 2015 роки "Безбар'єрна Україна", наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 01.10.2009 N 369 "Про затвердження Галузевого плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009 - 2015 роки" територіальними відділеннями Фонду в межах своїх повноважень вживаються заходи щодо безперешкодного доступу інвалідів до орендованих ними приміщень, які є повністю або частково непристосованими для людей з особливими потребами. А саме: надсилаються листи-звернення, вносяться пропозиції до переліку об'єктів житлового та громадського призначення, які підлягають першочерговому пристосуванню для потреб людей з обмеженими фізичними можливостями.

За інформацією територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів, із 29 приміщень, в яких вони розміщуються, 13 є повністю доступними, 14 приміщень є частково доступними та 2 - недоступними для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Біля будівель створено 38 спеціальних парковочних місць.

На виконання доручення Мінпраці керуючими територіальними відділеннями, приміщення яких є частково доступними та біля будівель не створено необхідну кількість спеціальних парковочних місць, у 2010 році затверджено План заходів на 5 років стосовно забезпечення приміщень відділення безперешкодним доступом для інвалідів.

За інформацією Дніпропетровського обласного відділення Фонду, приміщення відділення не обладнане пандусом. Вхід у приміщення обладнано кнопкою виклику чергового спеціаліста. Відділенням Фонду направлялися листи до Державного підприємства "Дніпромашзбагачення", у якого орендує приміщення, щодо визначення технічної можливості забезпечення умов доступу інвалідів до приміщення та проведення розрахунку витрат для здійснення цих робіт, терміну їх виконання. Вирішення цього питання призупинено у зв'язку з визнанням підприємства "Дніпромашзбагачення" банкротом та відкриттям стосовно цього підприємства ліквідаційної процедури.

Строк оренди приміщення, де розміщується Запорізьке обласне відділення Фонду, закінчується 01.07.2011. З метою вирішення питання подальшого розміщення відділення направлені відповідні звернення до керівництва міста та області.

Кримським республіканським відділенням Фонду продовжено строк оренди приміщення у Сімферопольського УВП УТОС до 01.06.2011 та здійснюється робота щодо пошуку нового приміщення, де передбачено всі умови для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Київським обласним відділенням Фонду було направлено лист керівництву Київського УВП N 3 УТОС, у якого відділення орендує приміщення, щодо необхідності переобладнання туалетів відповідно до ДБН. Керівництво Київського УВП N 3 УТОС повідомило, що не планує переобладнання зазначених приміщень у зв'язку з відсутністю коштів. Крім того, відділенням направлено звернення до Головного управління містобудування архітектури та дизайну міського середовища щодо облаштування біля будівлі трьох спеціальних парковочних місць.

Івано-Франківським відділенням отримано рішення міського голови Івано-Франківська щодо встановлення протягом 2011 року біля будівлі, в якій розміщується відділення, дорожнього знаку "стоянка для інвалідів".

За повідомленням Житомирського обласного відділення Фонду, у приміщенні відділення створені умови для часткового доступу до нього осіб з обмеженими фізичними можливостями. Встановлені нові широкі двері, які доступні для інвалідів-візочників, обладнано закритий від опадів пандус. На вході в приміщення для незрячих інвалідів встановлено звуковий орієнтир "Метро-1".

За інформацією Львівського обласного відділення Фонду, яке розміщується у двох приміщеннях за різними адресами, приміщення, де знаходяться бухгалтерія не є доступним для людей з особливими потребами. Разом з тим, приміщення, в якому ведеться прийом інвалідів, є частково доступним, обладнане мобільним пандусом, кнопкою виклику з надписом "Прошу опустити пандус", всередині всі кімнати доступні.

Севастопольське міське відділення Фонду також розміщується у двох приміщеннях. Приміщення, де ведеться прийом громадян у Севастопольському міському відділенні, є повністю доступним. Одночасно, Севастопольським міським відділенням Фонду спільно з Севастопольським осередком ВОІ СОІУ розроблено положення про проведення у відділені прийому маломобільних груп населення, яке схвалене на засідання комітету доступності.

Рівненське обласне відділення Фонду знаходиться на 1 поверсі у квартирі житлового будинку, збудованого в кінці 60-х років і призначеного для проживання в основному осіб з вадами зору. Перед вхідними дверима у під'їзд в доступному місці встановлено кнопку виклику, однак облаштування пандусу не можливе через вузький східцевий марш на 1 поверсі. Керуючим Рівненським відділенням Фонду проведено консультації із залученням громадських організацій інвалідів, архітекторів та ініційовано перед заступником міського голови м. Рівне питання щодо виділення для відділення Фонду приміщення, максимально пристосовано до безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями. На даний час такі приміщення відсутні.

За сприяння Луганського обласного відділення власником адмінбудівлі, у якого відділення орендує приміщення, враховано в проекті реконструкції будівлі потреби інвалідів, а саме: оновити пандус, вхідні двері, пристосувати туалети та обладнати парковочні місця для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Полтавським відділенням направлено клопотання до Полтавського міськвиконкому щодо необхідності створення спеціальних парковочних місць для інвалідів. Керівництвом міста прийнято рішення, що з 01.01.2011 інваліди з ушкодженням опорно-рухового апарату зможуть безкоштовно паркувати свої автомобілі на майданчиках для паркування. Власники майданчиків будуть зобов'язані відвести їм спеціальні місця. Крім того, права щодо безкоштовного паркування будуть мати підприємства, установи, громадські організації інвалідів, які перевозять інвалідів та дітей-інвалідів з ушкодженням опорно-рухового апарату, та члени родин, яким передано право керування автомобілями, законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які здійснюють перевезення осіб з інвалідністю. Місця для безкоштовного паркування транспортних засобів інвалідів будуть відведені поблизу адмінбудівель та на головних вулицях міста.

Чернігівське обласне відділення звернулося до Чернігівської міської ради, яке є орендарем приміщення, де розміщується відділення, з проханням передбачити в бюджеті на 2011 рік кошти на реконструкцію приміщення.

За сприяння Сумського обласного відділення Фонду біля будинку, в якому відділення орендує частину приміщення, облаштоване спеціальне місце для паркування транспортних засобів, що використовуються для перевезень інвалідів.

Черкаське обласне відділення Фонду звернулося на адресу мера м. Черкаси щодо облаштування спеціального парковочного місця. На сьогодні створено 2 спеціальних парковочних місця біля будівлі, яку орендує відділення.

Додаток на 1 арк.

З повагою,

 

Голова Комісії з
проведення реорганізації,
перший заступник директора
 

С. Скорупський 

 

Додаток 1 

Інформація Фонду соціального захисту інвалідів щодо стану створення безбар'єрного середовища для інвалідів відповідно до критеріїв доступності, які доведені наказом Мінпраці від 01.10.2009 N 369

N п/п 

Регіони 

Кількість будівель, в яких розміщено територіальне відділення Фонду 

Кількість повністю доступних будівель 

Кількість частково доступних будівель 

Кількість недоступних будівель 

Кількість спеціальних парковочних місць 

АР Крим 

Вінницька область 

1* 

10 

Волинська область 

Дніпропетровська область 

Донецька область 

Житомирська область 

Закарпатська область 

Запорізька область 

Івано-Франківська область 

10 

Київська область 

1* 

11 

Кіровоградська область 

12 

Луганська область 

13 

Львівська область 

14 

Миколаївська область 

15 

Одеська область 

16 

Полтавська область 

17 

Рівненська область 

18 

Сумська область 

19 

Тернопільська область 

20 

Харківська область 

21 

Херсонська область 

22 

Хмельницька область 

23 

Черкаська область 

24 

Чернівецька область 

25 

Чернігівська область 

26 

м. Київ 

-  

27 

м. Севастополь 

  

РАЗОМ: 

29 

13 

14 

2 

38 


* - відсутність пристосованого туалету

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали