НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.09.2011 р. N 7170/11/17-11

03022, м. Київ, вул. Васильківська, 34
ПАТ "Торговельно-підприємницький центр"
ПАТ "Київенерго"
Київському ТП НКРЕ

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула лист ПАТ "Торговельно-підприємницький центр" від 29.08.2011 N 283 щодо процедури встановлення локального устаткування збору та обробки даних та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до положень пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (із змінами) (далі - Правила), автоматизована система комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) - це сукупність об'єднаних в єдину функціональну метрологічно-атестовану систему локального устаткування збору і обробки даних засобів (засобу) обліку, каналів передачі інформації та пристроїв приймання, обробки, відображення та реєстрації інформації; локальне устаткування збору та обробки даних (ЛУЗОД) - це улаштована з метою розрахунків за спожиту електричну енергію сукупність засобів обліку (або один засіб обліку), які забезпечують вимірювання, збір, накопичення, оброблення результатів вимірювань за відповідними періодами часу (формування первинної вимірювальної інформації) про обсяги і параметри потоків електричної енергії та значення споживаної потужності на окремій площадці вимірювання та мають інтерфейс передачі даних для роботи в складі автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії.

Згідно з абзацом першим пункту 3.23 Правил, організація каналів зв'язку та передача інформації з локального устаткування збору і обробки даних від споживача до електропередавальної організації проводиться за рахунок електропередавальної організації.

Абзацом першимпункту 3.35 Правил встановлено, що об'єкт (крім багатоквартирних житлових будинків та населених пунктів) з приєднаною потужністю електроустановок 150 кВт і більше та середньомісячним обсягом споживання за попередні 12 розрахункових періодів для діючих електроустановок або заявленим обсягом споживання електричної енергії для нових електроустановок 50 тис. кВт·год. і більше має бути забезпечений локальним устаткуванням збору та обробки даних у межах періоду, визначеного для встановлення зазначених засобів обліку відповідно до договору.

При цьому, витрати енергопостачальної компанії на автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії передбачені інвестиційною складовою структури тарифу на передачу електричної енергії.

Таким чином, вимірювальна частина ЛУЗОД встановлюється за рахунок споживача, а безпосередньо автоматизація проводиться за рахунок електропередавальної організації.

Створюючи АСКОЕ електропередавальна організація забезпечує зменшення витрат на зняття показів приладів обліку електричної енергії та енергозбутову діяльність, що, в свою чергу, призводить до зниження тарифу на передачу електричної енергії і, відповідно, роздрібного тарифу на електричну енергію для споживачів.

 

Член НКРЕ

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали