ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 06.07.2011 р. N 2990/10/31-113

ДПА в Запорізькій області розглянула лист та відповідно до статті 52 Податкового кодексу України надає податкову консультацію.

Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПК) від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (зі змінами та доповненнями) документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зазначених у статті 78 ПК, зокрема, за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту (пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК).

Документальна позапланова невиїзна перевірка відповідно до вимог п. 79.2 ст. 79 ПК проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Як зазначено у акті перевірки ДПІ в районі від 04.05.2011 р., 19.05.2010 р. ДПІ анульовано Свідоцтво платника ПДВ ТОВ. В той же час згідно із Системою автоматизованого співставлення податкових зобов'язань і податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України в січні-лютому 2011 року встановлені покупці товарів від ТОВ.

На підставі отриманої інформації ДПІ надіслано запит до підприємства про надання відповідних пояснень та первинних документів щодо проведення господарських операцій за січень-лютий 2011 року.

У встановлений термін відповідь не надійшла, що стало однією з підстав проведення документальної позапланової перевірки.

Таким чином, дії ДПІ щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ з питань достовірності вчинених правочинів та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період січень 2011 р., лютий 2011 р. відповідають положенням Податкового кодексу України.

 

Заступник голови - начальник
управління погашення прострочених
податкових зобов'язань

Н. Абрамченко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали