ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.07.2011 р. N 11131/27/П2368-11

Гр. Петрову Г. Я.
Генеральному директору
ТОВ "ВКФ "Лігена"
вул. Горького, 53
м. Бориспіль
Київська обл.

Держземагентством розглянуто ваше звернення щодо роз'яснення деяких питань земельного законодавства та повідомляється наступне.

Законом України "Про оцінку землі" визначено, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні, ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об'єкта оцінки. Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених, цим Законом, а також іншими законами.

Відповідно до порядку проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, встановленого статтею 19 цього ж Закону, експертна грошова оцінка земельних, ділянок проводиться на основі таких методичних підходів:

капіталізація чистого операційного або рентного доходу від використання земельних ділянок;

зіставлення цін продажу подібних земельних ділянок;

врахування витрат на земельні поліпшення.

Крім того, експертна грошова оцінка земельних ділянок проводиться суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог цього Закону, Закону України "Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні", а також інших нормативно-правових актів та державних стандартів, норм і правил.

Статтею 128 Земельного кодексу України встановлений Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам

Так, згідно із частиною восьмою зазначеної статті ціна земельної ділянки визначається за експертною грошовою оцінкою, що проводиться організаціями, які мають відповідну ліцензію на виконання цього виду робіт, на замовлення органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. Фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки здійснюється за рахунок внесеного покупцем авансу, що не може бути більшим ніж 20 відсотків вартості земельної ділянки, визначеної за нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки.

Таким чином, при продажі (викуп) земельної ділянки із земель державної та комунальної власності вартість земельної ділянки визначається за її експертною грошовою оцінкою.

У свою чергу, нормативна грошова оцінка земельної ділянки не впливає на визначення вартості земельної ділянки при проведенні експертної грошової оцінки та застосовується виключно для визначення суми авансового платежу, за рахунок якого і здійснюється проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки суб'єктами оціночної діяльності на замовлення відповідного органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування.

 

Заступник Голови

М. Н. Калюжний

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали