МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.09.2011 р. N 31-08420-06-25

Департамент податкової митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України <...> щодо роз'яснення норм Бюджетного кодексу України (далі - БКУ) повідомляє.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті БКУ до витрат бюджету розвитку належать капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам (крім капітальних видатків, що здійснюються за рахунок надходжень спеціального фонду згідно із пунктами 2 - 15 частини другої статті 69 БКУ).

З урахуванням зазначеного по загальному фонду місцевого бюджету капітальні видатки не можуть бути заплановані.

Таким чином, у випадку планування для бюджетних установ капітальних видатків, пов'язаних з утриманням бюджетних установ (капітальний ремонт приміщень, придбання обладнання і предметів довгострокового користування), вони повинні передбачатися в кошторисах по спеціальному фонду. Фінансування таких видатків здійснюється за рахунок надходжень бюджету розвитку, визначених частиною першою статті 71 БКУ.

Видатки спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення, яке дає право проводити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду бюджету. Тобто за рахунок надходжень спеціального фонду можуть здійснюватись як капітальні, так і поточні видатки, за виключенням надходжень бюджету розвитку, які спрямовуються виключно на фінансування капітальних видатків.

Питання щодо порядку застосування бюджетними установами нормативно-правових актів з ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності опрацьовується, про його результати буде повідомлено додатково.

 

Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку

М. Чмерук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали