ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ

ЛИСТ

від 27.09.2011 р. N 2819-07

Щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах

<...>

Запитання:

Застрахована особа перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. В день виходу на роботу працівниця оформила невикористану щорічну відпустку тривалістю 28 календарних днів. З дня виходу на роботу надала листок непрацездатності по вагітності та пологах. Чи має право бухгалтерія здійснити розрахунок допомоги по вагітності та пологах виходячи із посадового окладу (тарифної ставки) працівниці?

Відповідь.

Частиною 2 статті 53 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240-III визначено, що порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по вагітності та пологах визначено Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, який визначає правила обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням у разі настання страхового випадку (далі - Порядок N 1266).

Пунктом 10 Порядку N 1266 передбачено, що якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат визначається з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленого працівниці на момент настання страхового випадку.

Оскільки застрахована особа по закінченню відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мала вийти на роботу, але їй була надана щорічна оплачувана відпустка, то немає підстав середньоденну заробітну плату розраховувати відповідно до п. 10 Порядку N 1266.

Згідно з пунктами 3 та 4 Порядку N 1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для розрахунку страхових виплат, є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески, або за неї сплачувалися страхові внески.

Розрахунковим періодом є останні шість календарних місяців з першого до першого числа, що передують місяцю, у якому настав страховий випадок.

Якщо застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менш як 6 календарних місяців, середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески.

Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах, відповідно до абзацу 3 пункту 14 Порядку N 1266, обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).

Виходячи з вищевикладеного, до розрахункового періоду у даному випадку включаються місяці (місяць), у якому застрахована особа перебувала у щорічній відпустці.

 

Директор

В. М. Цибенко

 




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали