ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 17 лютого 2012 року N VI/12-559

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В. І., секретаря Комісії Ковбасінської Г. В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г. М., Антипченка В. К., Герасько Л. Ю., Батченка А. Н., Будько Н. Г., Большакова Є. В., Єзерської А. О., Коваль К. П., Руденко Г. А., Луцюка П. С., Дембіцького В. О., Мельнікова О. А., Міщенка В. В., Мультяна В. В., Павлишина Б. Я., Берещенко К. Л., Яроша І. І., Квочака С. Є., Прокопчука В. О., Ромаданової Г. Г., Ковальової О. М., Скотаря А. М., - розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Резчікова Сергія Ігоровича на адвоката Колпахч'ян Грети Йосипівни щодо службового розслідування по факту порушення нею службових обов'язків і професійної етики, встановила:

30 серпня 2011 року Резчіков С. І. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України зі скаргою на адвоката Колпахч'ян Г. Й. щодо порушення нею службових обов'язків і професійної етики, у зв'язку з чим просить провести службове розслідування.

В матеріалах перевірки є рішення від 1 грудня 2011 року голови дисциплінарної палати Донецької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Коростеліної Т. Ю. про відмову в порушенні дисциплінарної справи щодо адвоката Колпахч'ян Г. Й. у зв'язку з відсутністю підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Зазначене рішення, прийняте на підставі письмових пояснень адвоката Колпахч'ян Г. Й. (а. с. 31 - 34), копії апеляції на вирок (а. с. 29 - 30), обвинувального висновку (а. с. 6 - 28).

В рішенні голови дисциплінарної палати Донецької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Коростеліної Т. Ю. від 1 грудня 2011 року зазначено, що є рішення дисциплінарної палати Донецької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 25 липня 2011 року, яким відмовлено у притягненні до дисциплінарної відповідальності щодо адвоката Колпахч'ян Г. Й. за скаргою матері засудженого Резчікової О. В., яке залишено без змін рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 18 листопада 2011 року.

Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Берещенко К. Л., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Резчікова С. І. не підлягає задоволенню з наступних підстав.

У скарзі Резчіков С. І. посилається на недбале ставлення адвоката Колпахч'ян Г. Й. до своїх обов'язків, а саме неявку адвоката на допити, а коли адвокат з'являлась, то була присутня лише на засіданні, зазначене призвело до погіршення його становища, а також, враховуючи тиск з боку співробітників міліції, у кінцевому результаті призвело до збільшення об'єму його звинувачення. Лише після постановлення по справі вироку Резчіков С. І. посилається на відсутність надання юридичної допомоги з боку адвоката.

Із матеріалів перевірки вбачається, що адвокат Колпахч'ян Г. Й. здійснювала за призначенням захист заявника Резчікова С. І., який обвинувачується за ч. 1 ст. 115, п. п. 9, 13 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України.

Із письмових пояснень адвоката вбачається, що вона надавала підзахисному та його матері Резчіковій О. В., яка була захисником сина в суді, всю необхідну юридичну допомогу, всі свої дії погоджувала з підзахисним та з його матір'ю.

При проведені слідчих дій адвокат роз'яснювала підзахисному його права, суть процесуальних дій, що проводяться, разом з підзахисним читала протоколи допитів та проведених слідчих дій, її підзахисний адекватно відповідав на питання, які йому задавали.

Після постановлення вироку адвокат Колпахч'ян Г. Й. відвідувала підзахисного в СІЗО, підготувала апеляційну скаргу та подала її в апеляційний суд Донецької області, приймала участь в апеляційному суді, підтримуючи скаргу.

Протягом всього часу виконання адвокатом своїх професійних обов'язків щодо захисту Резчікова С. І., ні Резчіков С. І., ні його мати Резчікова О. В. не виказували своє невдоволення її роботою та не відмовлялись від її послуг.

Як вбачається із пояснень адвоката та обвинувального висновку (а. с. 9) Резчіков С. І. повністю визнавав себе винним у пред'явленому обвинуваченні, не заперечуючи обставин скоєних злочинів.

Після постановлення вироку, заявник Резчіков С. І. був не згоден тільки з призначеним йому покаранням. Тому і апеляція була подана на невідповідність призначеного судом покарання, ступені тяжкості злочину та особі засудженого внаслідок його суворості.

Перевіркою встановлено, що рішення голови дисциплінарної палати Донецької кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 1 грудня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Колпахч'ян Г. Й. прийняте після перевірки обставин, що викладені у скарзі.

Таким чином, в діях адвоката Колпахч'ян Г. Й. не вбачається порушення Закону України "Про адвокатуру" та Правил адвокатської етики.

Отже, підстави для скасування рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 1 грудня 2011 року щодо адвоката Колпахч'ян Г. Й. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не вбачає.

Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст. ст. 14, 16 Закону України "Про адвокатуру" та п. п. 10, 101, 20 - 231 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, вирішила:

1. Скаргу Резчікова Сергія Ігоровича - залишити без задоволення.

2. Рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 1 грудня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Колпахч'ян Грети Йосипівни - залишити без змін.

3. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заявника Резчікова С. І. та адвоката Колпахч'ян Г. Й.

4. Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.

 

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури

В. І. Висоцький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали