АДМІНІСТРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.08.2011 р. N 03-01/2366

Повідомляємо, що звернення щодо Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (Закон N 3562-VI) розглянуто.

Зазначаємо, що до статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було внесено зміни Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", які пізніше було визнано неконституційними (Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 N 10-рп).

Відсутність на сьогодні усталеної практики застосування норм законодавчих актів, до яких вносилися зміни або які визнавались такими, що втратили чинність, нормами, які згодом були визнані неконституційними, обумовлює необхідність їх законодавчого врегулювання Верховною Радою України.

До прийняття відповідних змін до зазначених вище статей та з метою збереження рівня соціального захисту окремих категорій громадян Кабінетом Міністрів України були прийняті постанови від 28.05.2008 N 530, від 16.07.2008 N 654, якими встановлено розміри пенсійних виплат, зокрема постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, дітям війни, особам, звільненим з військової служби.

У зв'язку з невідповідністю розмірів виплат постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлених нормами законів (у редакції до 01.01.2008), фактично одержаним виплатам відповідно до постанов Кабінету Міністрів України кількість позовів від цих категорій осіб до судів продовжує збільшуватися, і вони задовольняються.

Таким чином, отримувачі соціальних виплат поставлені в нерівні умови - частина з них одержує підтримку від держави на підставі судових рішень, більшість - відповідно до постанов Уряду (розміри виплат за якими є нижчими).

З огляду на викладене реалізація норм пункту 4 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" дасть можливість установлювати єдині для всіх вказаних вище категорій осіб розміри соціальних гарантій;

Водночас повідомляємо, що з метою захисту прав та інтересів постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Глава держави доручив Уряду опрацювати спільно із соціальними партнерами і зацікавленими громадськими організаціями питання внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо упорядкування формули визначення розмірів соціальних виплат) та за результатами внести відповідний законопроект у встановленому порядку до Верховної Ради України.

 

Перший заступник Глави
Адміністрації Президента України

І. Акімова

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали