УКРАЇНСЬКА НОТАРІАЛЬНА ПАЛАТА

ЛИСТ

від 20.02.2012 р. N 571/6

Пенсійному фонду України
Голові правління Б. О. Зайчуку

Шановний Борисе Олександровичу!

На адресу Української нотаріальної палати надходять чисельні звернення нотаріусів стосовно перевірки ними сплати пенсійного збору при посвідченні договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Як зазначено у підпункті 153 пункту 15 Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 (зі змінами та доповненнями), нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Пунктом дев'ятим статті 1 Закону України від 26.06.97 "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (із змінами та доповненнями) встановлено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Поряд з цим, як зазначено у листі Міністерства юстиції України та Пенсійного фонду України від 13.12.99 N 34-1712/1851 "Щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, який справляється у разі купівлі-продажу нерухомого майна", при посвідченні договорів купівлі-продажу земельних ділянок зазначений збір не справляється.

Відповідно до підпункту другого пункту другого Розділу XIX Прикінцевих положень Податкового кодексу України, серед інших, визнано таким, що втратив чинність з 1 квітня 2011 року, Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" (крім пункту 1.20 статті 1, який діє до 1 січня 2013 року).

З огляду на набуття чинності Податковим кодексом України, просимо роз'яснити, чи повинні нотаріуси при посвідченні договорів купівлі-продажу земельних ділянок вимагати документальне підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З повагою і вдячністю,

 

Президент
Української нотаріальної палати

Л. Павлова

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали