ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.10.2011 р. N 11.1/2-15.1/14667-ЕП

Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць

Щодо справляння єдиного збору

Єдиний збір, що справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, запроваджено Законом України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" від 04.11.99 N 1212-XIV.

Порядок справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон затверджено постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон" від 24.10.2002 N 1569.

Пунктом 4 цього Порядку визначено, що єдиний збір не справляється у разі перетинання державного кордону авіаційними та водними транспортними засобами, переміщення товарів трубопровідним транспортом.

Водночас, пунктом 5 цього ж Порядку встановлено, що у разі перевантаження у пункті пропуску вантажу з водних та авіаційних транспортних засобів і з трубопровідного транспорту на засоби інших видів транспорту (автомобільний, залізничний) єдиний збір за здійснення контролю справляється за ставками, визначеними устатті 5 Закону.

Разом з цим, відповідно до статті 1 вищезазначеного Закону та пункту 2 вказаного Порядку єдиний збір встановлено щодо транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, визначених у статті 5 Закону, які перетинають державний кордон України, і справляється за:

- здійснення у пунктах пропуску через державний кордон України відповідно до законодавства України митного при транзиті вантажів і транспортних засобів, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю вантажів і транспортних засобів,

- проїзд транспортних засобів автомобільними дорогами України,

- проїзд автомобільних транспортних засобів з перевищенням встановлених розмірів загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів.

Таким чином, у разі перевантаження у пункті пропуску вантажу з водних та авіаційних транспортних засобів і з трубопровідного транспорту на засоби інших видів транспорту (автомобільний, залізничний) єдиний збір справляється за здійснення контролю з транспортних засобів, визначених у статті 5 Закону, у випадку, якщо такі транспортні засоби перетинають державний кордон України.

При цьому необхідно мати на увазі, що у відповідності до пункту 19 вищезазначеного Порядку для контейнерів, які перетинають державний кордон України, встановлено особливість справляння єдиного збору за здійснення контролю - як при здійсненні подальшого транзитного перевезення територією України цих контейнерів, так і при здійсненні їх перевезення у разі призначення для митної території України.

Лист Держмитслужби від 27.08.2009 N 11/3-10.15/8201-ЕП вважати відкликаним.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали