ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 26.05.2011 р. N 07-35-1406

Щодо строків призначення та виплати матеріального забезпечення

У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) розглянуто <...> звернення щодо існування суперечностей у нормативно-правових актах стосовно строків призначення та виплати матеріального забезпечення застрахованим особам.

Відповідно до частини 2 статті 52 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240-III (далі - Закон N 2240-III) допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується:

- застрахованим особам, зазначеним у частині 1 статті 6 цього Закону, - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати;

- застрахованим особам, зазначеним у частинах 2 та 3 статті 6 цього Закону, - протягом десяти днів після призначення допомоги.

У той же час відповідно до пунктів 8 - 9 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 р. N 26 (далі - Порядок), робочі органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку. Після надходження суми коштів, зазначення у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника останній зобов'язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у строки, визначені у статті 52 Закону N 2240-III.

У цьому випадку слід розрізняти такі етапи процесу, зокрема:

1. Етап, на якому робочі органи Фонду опрацьовують заяву-розрахункок та здійснюють фінансування страхувальника в строки, передбачені пунктами 8 - 9 Порядку.

2. Етап, на якому страхувальник здійснює виплату матеріального забезпечення застрахованій особі в строки, передбачені статтею 52 Закону N 2240-III, але лише після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника.

Що стосується строку, протягом якого страхувальник після нарахування допомоги повинен подати заяву-розрахунок до робочого органу Фонду, то для вирішення цього питання слід керуватися нормами Закону N 2240-III та Положенням про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженим постановою правління Фонду від 23.06.2008 р. N 25 (далі - Положення). Зокрема, частиною 3 статті 50 Закону N 2240-III передбачено, що рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації. Відповідно до Положення комісія здійснює контроль за своєчасним направленням до робочих органів відділень Фонду заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення, основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць.

Таким чином, строк подання заяв-розрахунків до робочих органів Фонду напряму залежить від страхувальника та комісії із соціального страхування, але водночас він не повинен суперечити строкам, передбаченим статтею 52 Закону N 2240-III.

 

Директор

Е. Ушаков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали