НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 03.02.2012 р. N 617/24/47-12

ОСББ "Боярчанка"
08154, Києво-Святошинський район,
м. Боярка, вул. Білгородська, 19-а, кв. 50

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), розглянула ваш лист від 27.12.2011 N 411 та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до положень статей 6, 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження в установлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Постановою Кабінету Міністрів України 25.12.96 N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" надані повноваження, зокрема НКРЕ, встановлювати граничний рівень ціни на природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання, за умови ведення такими суб'єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води).

НКРЕ постановою від 13.07.2010 N 813 затверджено граничний рівень ціни на природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання, за умови ведення такими суб'єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води), з урахуванням податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом на рівні 1309,20 грн. за 1000 м3, який є максимально допустимим при розрахунках з зазначеною категорією споживачів.

Отже, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків повинно закуповувати природний газ, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання, за ціною, яка затверджена для підприємств комунальної теплоенергетики, затвердженою постановою НКРЕ 13.07.2010 N 813, виключно за умови ведення окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води.

При цьому у разі розміщення у житлових будинках ОСББ приміщень, в яких здійснюється комерційна діяльність, вартість природного газу, який використовується для виробництва та надання послуг з опалення та гарячого водопостачання, для цих приміщень повинен відпускатися за ціною як для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання, затвердженою відповідною постановою НКРЕ.

Одночасно повідомляємо, що Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначаються правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Відповідно до статті 22 вищезазначеного Закону оплата комунальних послуг членами об'єднання здійснюється:

- за наявності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг власники жилих і нежилих приміщень можуть перераховувати кошти безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, які надають ці послуги, за відповідними тарифами для кожного виду послуг у порядку, встановленому законом.

Власники нежилих приміщень сплачують надані послуги за тарифами, що встановлені для відповідних видів діяльності.

Кошти, що сплачуються власниками приміщень за надані їм комунальні послуги, можуть згідно з укладеними договорами надходити на рахунок об'єднання для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які надають ці послуги. Перерахування коштів підприємствам, організаціям, які надають послуги, здійснюється щомісячно у визначений день відповідно до договору між об'єднанням і цими підприємствами, організаціями;

- за відсутності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг управитель зобов'язаний за рахунок коштів балансоутримувача встановити загальнобудинкові прилади обліку.

У разі якщо правління об'єднання самостійно здійснює функції управителя, воно за договором з постачальниками комунальних послуг може бути колективним замовником (абонентом) таких послуг. У цьому випадку об'єднання несе повну відповідальність за своєчасну сплату вартості фактично спожитих членами об'єднання комунальних послуг.

Розподіл загальних рахунків між власниками приміщень в одній квартирі чи нежилому приміщенні здійснюється відповідно до законодавства та статуту з урахуванням розміру частки належного майна та кількості осіб, які проживають у квартирі, включаючи тих, які проживають тимчасово, а також з урахуванням особливостей використання нежилих приміщень.

Власники несуть відповідальність за своєчасність здійснення платежів на рахунок управителя незалежно від використання приміщень особисто чи надання належних їм приміщень в оренду, якщо інше не передбачено договором.

Отже, на думку Комісії, вашому ОСББ необхідно вирішити питання звласниками нежитлових приміщень щодо встановлення окремого приладового обліку теплової енергії,що використовується для опалення нежитлових приміщень.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого Указом Президента України від 31.05.2011 N 633/2011 (Положення N 633/2011), зазначене Міністерство затверджує, зокрема, порядки, норми і правила у сфері житлово-комунального господарства, житлової політики, методики визначення норм споживання житлово-комунальних послуг, нормативів витрат і втрат ресурсів, що використовуються у житлово-комунальній сфері.

При цьому зазначаємо, що зазначеним Міністерством на сьогодні розроблено законопроект "Про комерційний облік теплової енергії і води у сфері комунальних послуг", яким передбачається обов'язкове обладнання житлових багатоквартирних і приватних будинків побудинковими приладами обліку води і тепла.

Таким чином, для вирішення питань щодо обладнання житлових багатоквартирних і приватних будинків побудинковими приладами обліку води і тепла та нормативів витрат і втрат ресурсів, що використовуються у житлово-комунальній сфері, пропонуємо вам звернутися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Член Комісії

В. Меркушов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали