ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.09.2011 р. N 14870/13/7-11

Рескомзему АР Крим, Головним управлінням Держкомзему в областях, містах Києві та Севастополі

З метою продовження видачі державних актів на право власності на земельну ділянку взамін сертифікатів на право на земельну частку (пай) в рамках проекту "Видача державних актів на право на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру" Держземагентство інформує.

Частиною першою статті 9 Конституції України встановлено, що чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Згідно з положеннями частини другої статті 19 Закону України "Про міжнародні договори України" якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.

Абзацом 4 підпункту "f" пункту 2 частини B розділу I Додаткової статті 4 Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, ратифікованої Законом України від 15.06.2004 N 1776-IV, встановлено, що звільняються під оплати послуг з експертного розгляду проектів, плати за реєстрацію та будь-якої іншої плати, яку зазвичай платять Позичальникові або Центру державного земельного кадастру компанії, які виконують геодезичні та картографічні роботи, робити зі складання топографічних карт (у тому числі здійснюють аерофотозйомку або отримання супутникових зображень, які необхідні для виготовлення карт), землевпорядні роботи, роботи з екологічної оцінки та оцінки землі.

Відповідно до додатка 2 "Опис Проекту" до Угоди про позику частина D Проекту "Землевпорядні роботи" передбачає виконання інтегрованої програми системної приватизації земель колишніх колективних господарств Позичальника та безоплатної видачі державних актів на право власності на землю приватним власникам землі в сільській місцевості.

Крім того, відповідно до Технічних умов, які є невід'ємною частиною договору N DKZ-4-ICB.5.55, для територій робочих зон (сільська рада) Проекту виключається стягування грошових зборів чи платежів будь-якого виду з відповідного Підрядника, місцевої ради, громадян або інших осіб чи структур за будь-які інші дозволи чи сертифікати, не перелічені у договорі, але необхідні для виконання робіт, пов'язаних з виділенням у натурі земельних часток (паїв) та видачею державних актів їх власникам.

Плата за перевірку обмінного файла та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку в Україні передбачена лише на рівні підзаконних актів.

Оскільки Угода про позику ратифікована Верховною Радою України, для регулювання вищезазначеного питання підлягають застосування норми Угоди про позику.

Також звертаємо увагу, що підпунктом 2 пункту 2 Протоколу засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації та реалізації Проекту від 21 серпня 2009 року доручено Держкомзему забезпечити дієвий контроль щодо безоплатної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку відповідно до умов Угоди про позику.

Виходячи з вищенаведеного, зобов'язуємо забезпечити приймання обмінних файлів та проведення реєстрації державних актів на право власності на земельку ділянку, оформлених в рамках Проекту, на безоплатній основі.

 

Перший заступник Голови

А. М. Кадомський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали