МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.03.2012 р. N 3623-04/11794-08

Полтавській обласній державній адміністрації
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000

Щодо видачі дозволів громадянам

На звернення Полтавської обласної державної адміністрації від 27.02.2012 N 04-06/209 щодо обов'язковості видачі через державного адміністратора документів дозвільного характеру громадянам, які не є суб'єктами господарювання, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, в межах своєї компетенції, повідомляє наступне.

Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) передбачено, що цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів.

Відповідно до статті 1 Закону дозвільна система у сфері господарської діяльності - сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру.

Згідно зі статтею 2 Закону дія цього Закону поширюється на дозвільні органи, державних адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність.

В той же час, відповідно до пункту 19 Основних вимог до порядку взаємодії адміністратора з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання та територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності щодо видачі документів дозвільного характеру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 526, дозвільні центри з метою забезпечення комплексного обслуговування суб'єктів господарювання та фізичних осіб крім документів дозвільного характеру можуть видавати інші документи, довідки та надавати консультації.

Враховуючи викладене, чинним законодавством не передбачена норма щодо обов'язковості видачі документів дозвільного характеру громадянам через державного адміністратора в дозвільному центрі.

 

Директор департаменту
державної регуляторної політики та
розвитку підприємництва

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали