ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.08.2011 р. N 17-04/1867-10926

Державне казначейство України розглянуло лист <...> про надання роз'яснень та в межах компетенції повідомляє.

Щодо відкриття спеціальних реєстраційних рахунків

Пунктом 4.1 розділу 4 Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України від 02.12.2002 р. N 221 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.12.2002 р. за N 976/7264 (у редакції наказу Державного казначейства України від 25.11.2010 р. N 436), визначено перелік документів, які подаються розпорядниками бюджетних коштів до органу Державного казначейства України для відкриття бюджетних рахунків.

У вищезазначеному пункті визначено, що у разі відкриття розпорядниками бюджетних коштів протягом бюджетного року відповідних рахунків для обліку операцій з власними надходженнями бюджетних установ подається відповідно кошторис або довідка про внесення змін до кошторису.

Таким чином, розпорядник бюджетних коштів при відкритті протягом бюджетного року рахунків для обліку операцій з власними надходженнями має надавати кошторис (якщо за цією бюджетною програмою не надавався кошторис з початку року) або довідку про внесення змін до кошторису.

Щодо затвердження довідки про зміни до кошторису у разі надходження коштів з інших джерел як співфінансування бюджетних програм

Пунктом 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. N 228, визначено, що видатки бюджету або надання кредитів з бюджету спеціального фонду бюджету провадяться виключно в межах і за рахунок відповідних надходжень до цього фонду на підставі кошторисів з урахуванням внесених до них змін.

Зміни до спеціального фонду кошторису вносяться у разі, коли загальний обсяг фактичних надходжень до цього фонду разом з обсягом залишків бюджетних коштів на його рахунках на початок року буде більший, ніж відповідні надходження, враховані у кошторисі на відповідний рік. При цьому в спеціальному фонді кошторису уточнений обсяг видатків бюджету або надання кредитів з бюджету повинен дорівнювати сумі уточненого обсягу доходів і залишків бюджетних коштів на початок року.

Протягом бюджетного періоду розпорядники вносять зміни до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями на підставі довідки Державної казначейської служби про підтвердження надходжень на спеціальні реєстраційні рахунки, що відкриті в органах Державної казначейської служби, та довідки про зміни до кошторису без внесення відповідних змін до бюджетного розпису за спеціальним фондом бюджету. Розпорядники нижчого рівня подають розпорядникам вищого рівня завірені відповідним органом Державної казначейської служби копії затверджених довідок про внесення змін до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями. Розпорядниками вносяться зміни до спеціального фонду кошторису у частині збільшення надходжень та видатків у разі, коли обсяги власних надходжень спеціального фонду кошторису фактично перевищили обсяги, враховані під час затвердження відповідного бюджету, з урахуванням залишків на початок року.

У разі виділення коштів з місцевих бюджетів як співфінансування бюджетних програм кошториси або довідки про зміни до кошторису затверджуються у порядку, передбаченому для відповідних управлінь адміністрації при виділенні коштів з місцевих бюджетів.

 

Голова ліквідаційної комісії -
перший заступник Голови

О. Даневич

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали