ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

13.01.2011 р.

N К-53096/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі - Бим М. Є. (доповідач), Гончар Л. Я., Гордійчук М. П., Сіроша М. В., Харченка В. В., розглянувши у порядку попереднього розгляду адміністративну справу за касаційною скаргою П. М. М. на постанову Совєтського районного суду м. Макіївки Донецької області від 8 квітня 2009 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2009 року у справі N 2-а-158/09/0546 за позовом П. М. М. до Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м. Макіївки про зобов'язання вчинити дії, встановила:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м. Макіївки Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання виплатити 120 % річних облікової ставки НБУ у розмірі 18802,40 грн.

В обґрунтування позову зазначав, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 01.12.2008 року було зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії. Однак, при нарахуванні та виплаті заборгованості відповідач не застосував положення ст. 107 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Постановою Совєтського районного суду м. Макіївки Донецької області від 8 квітня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2009 року, в задоволенні позову відмовлено.

В касаційній скарзі позивач просить скасувати зазначені судові рішення, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Як встановлено судом, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 01.02.2008 року, з урахуванням внесених постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 25.06.2008 року змін, визнано неправомірними дії відповідача щодо відмови у здійснені перерахунку пенсії відповідно до вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м. Макіївки Донецької області здійснити з 01.09.2007 року перерахунок пенсії та щомісячні додаткові пенсії за шкоду, заподіяну його здоров'ю, розмір яких повинен визначатися виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлена законами.

У вересні 2008 року позивач отримав різницю після перерахунку пенсії з 01.09.2007 року у розмірі 15668,67 грн.

Згідно ч. 2 ст. 46 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Відповідно до ст. 107 цього Закону суми коштів, безпідставно стягнені органами Пенсійного фонду з юридичних і фізичних осіб, підлягають поверненню в триденний строк із дня прийняття рішення виконавчим органом Пенсійного фонду або судом про безпідставність їх стягнення, з одночасною сплатою нарахованої на ці суми пені, що визначається виходячи з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.

Враховуючи наведене, суди дійшли правильного висновку про те, що зазначені норми закону не підлягають застосуванню у спірних правовідносинах.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Згідно ч. 3 ст. 2201 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Керуючись ст. ст. 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу П. М. М. відхилити, а постанову Совєтського районного суду м. Макіївки Донецької області від 8 квітня 2009 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали