МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.07.2011 р. N 31-08410-07-10/18268

Харківській обласній організації професійної спілки підприємців

Департамент податкової, митної політики, доходів, адміністрування платежів та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України на запит щодо відображення забезпечення матеріального заохочення повідомляє.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 11 "Зобов'язання", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 N 20, забезпечення - це зобов'язання з невизначеними сумою або часом погашення на дату балансу.

Згідно з Положенням про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності, затвердженимнаказом Міністерства фінансів України від 19.12.2006 N 1213, підприємства державного, комунального секторів економіки створюють забезпечення на матеріальне заохочення працівників.

Створення забезпечення визнається витратами та відображається, на квартальну і річну дату балансу, за дебетом рахунків обліку витрат операційної діяльності і кредитом субрахунку 477 "Забезпечення матеріального заохочення". Сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, яка обчислена з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до фінансового плану, відображається за дебетом субрахунку 477 і кредитом субрахунку 661 "Розрахунки за заробітною платою".

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.01.2011 N 25 "Про внесення змін до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва" (Наказ N 25), сума забезпечення матеріального заохочення відображається в формі N 2-м "Звіт про фінансовий результат" у рядку "Забезпечення матеріального заохочення".

 

Заступник директора Департаменту
податкової, митної політики, доходів,
адміністрування платежів та
методології бухгалтерського обліку

В. І. Ніколайченко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали