ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 19.08.2011 р. N 1294/11/13-11

Головам апеляційних адміністративних судів

До Вищого адміністративного суду України надійшло подання Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини про виконання рішень Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних.

У зв'язку з цим Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу адміністративних судів на таке.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року в справі "Асмолов проти України" (Рішення) визнано порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яке полягало у незабезпеченні національними судами розгляду справи в розумний строк через неодноразове направлення справи на новий судовий розгляд.

Так, 23 листопада 1999 року заявник звернувся до Алуштинського міського суду з позовом до свого колишнього роботодавця про поновлення на посаді, стягнення заборгованості із заробітної плати та відшкодування моральної шкоди. Справа також розглядалась апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційним судом Запорізької області, Верховним Судом України.

Після неодноразового повернення справи на новий розгляд до судів нижчих інстанцій Верховним Судом України було ухвалено остаточне рішення у справі від 23 листопада 2009 року. Таким чином, тривалість провадження у цій справі становила десять років у судах трьох інстанцій.

Остаточним рішенням Європейського суду з прав людини від 12 травня 2011 року в справі "Ліпісвіцька проти України" (Рішення) визнано порушення пункту 1 статті 6, статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно тривалості провадження.

У цій справі Європейський суд з прав людини під час визначення тривалості провадження врахував періоди, коли справа фактично розглядалась судами, та період виконання судового рішення. При цьому зазначив, що судове та виконавче провадження є першою та другою стадіями у загальному провадженні.

Таким чином, виконання рішення не відокремлюється від судового розгляду і провадження повинно розглядатися загалом.

Про викладене повідомляється в порядку інформування.

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.

 

Голова суду

О. Пасенюк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали