ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 13.04.2012 р. N 1078/11/13-12

Головам апеляційних адміністративних судів


У зв'язку з надходженням до Вищого адміністративного суду України листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини від 30 березня 2012 року N 12.3-21/2119 щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "ТОВ "Базальт-Імпекс" проти України" Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу адміністративних судів на таке.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 1 грудня 2011 року, яке 1 березня 2012 року набуло статусу остаточного, у справі "ТОВ "Базальт-Імпекс" проти України" встановлено порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з тим, що постановляючи рішення у справі заявника, Верховний Суд України вийшов за межі своїх повноважень, встановлених Господарським процесуальним кодексом України.

Крім того, Європейський суд з прав людини наголосив на необхідності дотримання статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та звернув увагу, що порушення, аналогічні допущеним у цій справі, були встановлені у рішенні "Сокуренко і Стригун проти України", яке на час провадження у справі заявника вже було перекладено українською мовою і надруковано в офіційному юридичному виданні.

Про викладене повідомляється в порядку інформування.

Офіційний переклад рішення у справі "ТОВ "Базальт-Імпекс" проти України" буде надруковано у збірнику нормативно-правових актів "Офіційний вісник України" та розміщено на сайті Міністерства юстиції України (www.minjust.gov.ua).

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.

 

Голова суду

І. Темкіжев

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали