ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 10.04.2012 р. N 1024/11/13-12

Головам апеляційних адміністративних судів


У зв'язку з надходженням до Вищого адміністративного суду України листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини від 23 березня 2012 року N 12.3-21/1995 щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Андрієвська проти України" (Рішення) Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу адміністративних судів на таке.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 1 грудня 2011 року, яке 1 березня 2012 року набуло статусу остаточного, у справі "Андрієвська проти України" (Рішення) встановлено порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з позбавленням заявниці доступу до суду касаційної інстанції.

Так, 17 листопада 2005 року апеляційний суд Дніпропетровської області постановив ухвалу у справі заявниці, у резолютивній частині якої зазначалося про можливість її оскарження протягом місяця до Вищого адміністративного суду України. У подальшому 3 лютого та 5 червня 2006 року Вищим адміністративним судом України та Верховним Судом України відповідно було відмовлено у відкритті касаційного провадження за скаргою заявниці у зв'язку з непідсудністю справи.

Крім того, Європейський суд з прав людини зазначив у рішенні, що держава повинна забезпечити наявність засобів для ефективного та швидкого вирішення спорів щодо судової юрисдикції.

Про викладене повідомляється в порядку інформування.

Із стислим викладенням згаданого рішення Європейського суду з прав людини можна ознайомитися в інформаційно-правовій системі "ЛІГА:ЗАКОН".

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.

 

Голова суду

І. Темкіжев

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали