ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.01.2012 р. N 11.1/2-12.2/774-ЕП

Керівникам митних органів
Департаменту митних інформаційних технологій та статистики

Щодо використання електронних копій документів при здійсненні попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон

Повідомляємо, що в ЄАІС Держмитслужби України створено програмно-інформаційний комплекс (далі - ПІК) "Дозвільні документи, необхідні для здійснення ПДК" для розміщення електронних копій документів, необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю у формі попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон (далі - ПДК).

У зазначеному ПІК передбачається розміщення електронних копій документів, необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю у формі ПДК, які відповідно до пункту 4 Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 N 1030, можуть подаватися митному органу в пункті пропуску через державний кордон у формі копії, засвідченої суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, якому видано такий документ (перелік документів наведено в додатку 1).

Електронні копії зазначених документів можуть направлятися засобами електронної пошти на електронну адресу Держмитслужби України edecl_vmd@customs.gov.ua підприємством, включеним до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування, із засвідченням їх електронним цифровим підписом посадової особи такого підприємства, уповноваженої на роботу з митними органами.

Після позитивних результатів перевірки електронного цифрового підпису, електронні копії документів розміщуються у відповідному розділі вказаного ПІК у ЄАІС Держмитслужби України.

Пошук у ПІК електронної копії відповідного документа здійснюється посадовою особою митного органу у пункті пропуску через державний кордон України за кодом такого документа, передбаченим Класифікатором документів, затвердженим наказом Держмитслужби від 15.02.2011 N 107 (Наказ N 107) (зі змінами), його номером і датою.

За наявності у ПІК електронної копії дозвільного документа, при виконанні положень підпункту 2 пункту 2.8 Інструкції з організації роботи посадових осіб митних органів під час здійснення попереднього документального контролю, затвердженої наказом Держмитслужби України від 05.12.2011 N 1027 (Наказ N 1027), відсутність паперової копії такого документа у комплекті поданих перевізником або експедитором, чи уповноваженою особою товаросупровідних (товаротранспортних) документів, не є підставою для припинення здійснення ПДК.

Факт здійснення ПДК засвідчується відповідно до пункту 6 Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та пункту 2.12 вказаної Інструкції (Наказ N 1027).

Враховуючи викладене, з метою забезпечення процедур здійснення ПДК, внести до листа Держмитслужби України від 02.03.2009 N 11/1-10.19/1787-ЕП зміни, наведені в додатку 2.

Зазначені зміни набирають чинності з 06.02.2012.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 

Додаток 1

Перелік документів, необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю у формі ПДК, які можуть подаватися митному органу в пункті пропуску через державний кордон у формі копії, засвідченої суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, якому видано такий документ

Код

Найменування

1

2

5042

Дозвіл на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів (Держкомветмедицини)

5132

Висновок, що відходи Зеленого переліку не підпадають під дію пунктів 6 - 33 Положення про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням (Мінприроди України)

5300

Реєстраційне посвідчення про державну реєстрацію ветеринарних препаратів, кормових добавок, префіксів та готових кормів (Мінагрополітики України)

9982

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи

9983

Карантинний дозвіл, що видається Держветфітослужбою

 

Додаток 2

Зміни до листа Держмитслужби України від 02.03.2009 N 11/1-10.19/1787-ЕП (зі змінами)

1. У пункті 4:

доповнити абзац другий після цифр "42," новими цифрами "44,";

в абзацах четвертому та п'ятому цифри "44" виключити.

2. Доповнити опис графи 44 Порядку (опису) заповнення граф попереднього повідомлення, попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа, наведеного в додатку до листа Держмитслужби України від 02.03.2009 N 11/1-10.19/1787-ЕП, після абзацу сьомого новим абзацом такого змісту:

"У разі направлення декларантом для здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон засвідчених електронним цифровим підписом сканованих електронних копій документів, необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю, в цій графі попереднього повідомлення, попередньої митної декларації чи внутрішнього транзитного документа зазначаються коди відповідних документів згідно з Класифікатором документів (Наказ N 107) та їх реквізити".

У зв'язку з цим абзац восьмий уважати абзацом дев'ятим.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали