ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.01.2012 р. N 17-08/218-1215

(Витяг)

<...>

Відповідно до статті 49 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов'язання приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Державної казначейської служби України, якщо інше не передбачено бюджетним законодавством. Пунктом 5 частини першої статті 4 Кодексу визначено, зокрема, що до складу бюджетного законодавства відносяться нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2011 N 546 (Постанова N 546) затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів, науково-педагогічних та педагогічних працівників за кордоном (далі - Порядок), який визначає механізм використання таких коштів.

Порядком визначено, що навчання студентів, стажування аспірантів, науково-педагогічних та педагогічних працівників за кордоном здійснюється на підставі індивідуальних договорів, які укладаються з ними розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня або одержувачем бюджетних коштів за рішенням їх головного розпорядника відповідно до вимог законодавства (пункт 5 (Постанова N 546)).

Рішення головного розпорядника бюджетних коштів може бути прийняте у довільній формі (розпорядження, наказ тощо).

Відповідно до пункту 6 Порядку (Постанова N 546) за рахунок бюджетних коштів здійснюються витрати, пов'язані з проживанням, харчуванням та навчанням. Оплата навчання, стажування здійснюється не пізніше ніж за тиждень до їх початку на весь період навчання або стажування.

Пунктом 8 Порядку (Постанова N 546) визначено, що операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету (Порядок N 1223), затвердженого в установленому законодавством порядку.

Згідно з пунктами 6 (Постанова N 411) та 7 Положення про навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном (Постанова N 411), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 N 411, строк навчання та стажування не повинен перевищувати одного року. Особи направляються на навчання та стажування відповідно до укладених договорів. Примірний договір затверджується Міністерством освіти, молоді та спорту.

Враховуючи зазначене, оплату навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників за кордоном необхідно здійснювати відповідно до законодавства.

Частиною 1 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Відображення у бухгалтерському обліку операцій з оплати навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників за кордоном здійснюється відповідно до вимог Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 N 61, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.07.2000 за N 497/4718 (у редакції наказу Державного казначейства України від 14.02.2005 N 28).

Вимоги щодо фінансової та бюджетної звітності визначено Порядком складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженим наказом Державного казначейства України від 05.01.2011 N 2 (Порядок N 2)* та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.02.2011 за N 144/18882.


* З 27.02.2011 р. замість нього діє Порядок складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затверджений наказом Мінфіну України від 24.01.2012 р. N 44 (Порядок N 44).

 

Перший заступник Голови

О. Даневич

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали