ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 01.08.2011 р. N 01-06/1037

Господарським судам України

Щодо визначення державного органу, який здійснює функції з надання кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)

У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань щодо визначення державного органу, який здійснює функції з надання кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), повідомляємо таке.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 N 346 "Про ліквідацію урядових органів" (Постанова N 346) прийнято рішення про ліквідацію, зокрема, Державного департаменту з питань банкрутства. При цьому встановлено, що урядові органи, які ліквідуються згідно з цією постановою, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади.

Указом Президента України від 06.04.2011 N 395 (Указ N 395/2011) затверджено Положення про Міністерство юстиції України, відповідно до якого Міністерство юстиції визначено головним органом у системі органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства, і на нього покладено повноваження з надання господарським судам пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25 відсотків і щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших передбачених законом випадках (підпункт 32 пункту 4 Положення (Указ N 395/2011)).

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 N 639 "Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби" (Постанова N 639) Державний департамент з питань банкрутства зобов'язано забезпечити належне виконання повноважень державного органу з питань банкрутства до завершення виконання заходів, що забезпечать можливість здійснення таких повноважень Міністерством юстиції України.

Таким чином, до завершення реалізації заходів, необхідних для початку виконання Міністерством юстиції України функції із забезпечення реалізації повноважень державного органу з питань банкрутства, ухвали господарських судів у справах про банкрутство щодо надання кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для зазначених підприємств боржників та окремі ухвали суду слід надсилати до територіальних органів Державного департаменту з питань банкрутства (див. також лист названого Департаменту від 01.07.2011 N 216-30-24/2239 (Лист N 216-30-24/2239), копія якого додається (див. окремо в базі)).

Додаток: за текстом на 2 арк.

 

Голова Вищого
господарського суду України

В. Татьков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали