Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН

 

 

Щодо визначення права включення до податкового кредиту суми податку на додану вартість, сплачену митним органам при ввезенні обладнання

 

 В період до 31.03.2005 року відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями, далі - Закон) податковий кредит звітного періоду складався із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відносилась до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягали амортизації.

Підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 вказаного Закону не дозволялось включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг).

Таким чином, у платника податку - імпортера право на отримання податкового кредиту виникало на підставі належним чином оформленої митної декларації, яка підтверджувала сплату податку на додану вартість та у відповідності до частини використання ввезених товарів в оподатковуваних податком на додану вартість операціях і віднесення їх вартості до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів, що підлягали амортизації.

Оскільки право віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту залежало від наявності права на включення вартості придбаних товарів (робіт, послуг) до складу валових витрат виробництва (обігу) продукції, а по основних фондах чи нематеріальних активах в частині тих основних фондів, що підлягали амортизації, то до податкового кредиту відповідного звітного періоду могла бути віднесена лише частка податку на додану вартість, пропорційна вартості витрат, які включалися до складу валових витрат цього звітного періоду, або на вартість основних фондів чи нематеріальних активів, яка підлягала амортизації.

Тобто, якщо після митного оформлення обладнання зменшувалась його покупна вартість (в тому числі по причині виявлення дефектів) і в податковому обліку амортизувалась така уточнена вартість обладнання, то до податкового кредиту мала бути віднесена лише та частка податку на додану вартість, яка обчислена з частини вартості обладнання, що підлягала амортизації.

Лист від 21.06.2006 р. N 11730/7/16-1511

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали