ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.01.2012 р. N 2306/7/15-3417-26

(Витяг)

Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо включення до бази оподаткування податком на додану вартість сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів і повідомляє.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до статті 186 Кодексу.

Постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (згідно підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Пунктом 188.1 статті 188 Кодексу визначено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв'язку).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг (пункт 188.1 статті 188 Кодексу).

Тобто суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів будуть вважатися сумою коштів, яка включається до складу договірної (контрактної) вартості.

З урахуванням викладеного, з 1 січня 2011 року суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів включаються до бази оподаткування податком на додану вартість.

Таким чином, у наведеному в запиті прикладі сума внеску до пенсійного фонду з продажу ювелірних виробів та сума податку на додану вартість буде обчислюватись в такому порядку:

• 5000 грн. - ціна ювелірного виробу без податку на додану вартість;

• внесок до пенсійного фонду - 5000 х 0,05 = 250 (грн.);

• податок на додану вартість - (5000 + 250) х 0,20 = 1050 (грн.);

• загальна вартість реалізованого товару - 5000 + 250 + 1050 = 6300 (грн.).

<...>

 

Заступник Голови

А. Ігнатов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали