МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.07.2011 р. N 31-04330-13-2-24/16977

Міністерство фінансів України розглянуло лист Фінансового управління Донецької міської ради <...> щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 р. N 59 "Про затвердження Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи" та повідомляє.

Згідно із частиною третьою статті 56 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) завдання та функціональні обов'язки бухгалтерських служб, повноваження керівника бухгалтерської служби у бюджетних установах - головного бухгалтера та вимоги щодо його професійно-кваліфікаційного рівня визначаються Кабінетом Міністрів України. Призначення та звільнення головного бухгалтера бюджетної установи здійснюються за погодженням з Державним казначейством України відповідно до законодавства про працю з урахуванням типових професійно-кваліфікаційних характеристик головного бухгалтера бюджетної установи, затверджених Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначеного постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 р. N 59 затверджено Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, положення якого передбачають:

- упорядкування та організацію діяльності бухгалтерських служб бюджетних установ на підставі єдиних підходів та вимог;

- організацію та координацію діяльності головних бухгалтерів та контроль за виконанням ними своїх повноважень і оцінку їх діяльності;

- встановлення єдиних вимог до професійно-кваліфікаційного рівня головного бухгалтера.

Зважаючи на вищезазначене, при організації діяльності бухгалтерської служби та її керівника - головного бухгалтера бюджетним установам необхідно керуватись положеннями статті 56 Кодексу, постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 р. N 59 та іншими нормативно-правовими актами, розробленими на виконання вимог зазначеного законодавства.

При цьому необхідно відмітити, що згідно із частиною другою статті 4 Кодексу, бюджетна система України встановлюється виключно Кодексом; якщо іншим нормативно-правовим актом бюджетні відносини визначають інше, ніж у Кодексі, застосовуються відповідні норми Кодексу.

 

Заступник директора Департаменту
забезпечення бюджетного процесу

Ю. Футоранська

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали