НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.02.2012 р. N 48-104/310-1615

Департамент фінансового моніторингу

Банкам України
Асоціації українських банків
Асоціації "Український кредитно-банківський союз"
Незалежній асоціації банків України
Територіальним управлінням Національного банку України

Щодо врахування ризиків у зв'язку з застосуванням режиму санкцій стосовно Ірану

Група з розробки заходів боротьби з відмиванням доходів (FATF) за результатами Пленарного засідання 28.10.2011 оприлюднила звернення до своїх членів та інших держав з пропозицією вжити контрзаходів з метою захисту міжнародної фінансової системи від суттєвого ризику відмивання злочинних доходів/фінансування тероризму, пов'язаних з Іраном.

Управлінням контролю за обігом іноземних активів Міністерства фінансів США1 (далі - OFAC) 23.01.2012 до переліку осіб, щодо яких застосовані санкції, віднесено іранський банк "Tejarat" та білоруський банк "Торговий капітал" (ЗАТ "ТК Банк"), контролером якого є банк "Tejarat"2.

Рішення OFAC пов'язано з тим, що, з точки зору компетентних органів США, вказані в ньому банки надають послуги банкам Ірану та сприяють доступу Ірану до валюти євро в обхід європейських регуляторів.

Крім того, Конгресом США прийнятий Закон США "Про фінансування національної оборони на 2012 податковий рік"3, який підписано Президентом США Б. Обамою 31.12.2011 (далі - Закон США про національну оборону).

У розділі 1245 Закону США про національну оборону зазначено, що вводяться односторонні санкції проти Центрального банку Ірану та інших іранських фінансових установ. Іноземним фінансовим установам, що будуть мати ділові стосунки з Центральним банком Ірану та іншими іранськими фінансовими установами, включаючи проведення будь-яких фінансових операцій із зазначеними установами, загрожує заборона співпрацювати з фінансовою системою США та її партнерами. Окрім того, передбачається розширення санкцій проти компаній, пов'язаних з іранською нафтовою та нафтохімічною промисловістю. Обмеження розповсюджуються й на інвестиції у зазначеній галузі.

Введення санкцій в цілому щодо фінансових операцій Центрального банку Ірану та інших іранських фінансових установ починається через 60 днів з дати вступу в силу Закону США про національну оборону, а санкцій щодо фінансових операцій, пов'язаних з продажем/купівлею нафти або нафтопродуктів з Ірану - через 180 днів з дати вступу в силу названого Закону.

Національний банк України попереджає банки України про ризики, пов'язані із здійсненням операцій з особами та фінансовими установами, що є об'єктами санкцій з боку Уряду США та вважає за необхідне запропонувати банкам вжити належних заходів обачливості з метою управління такими ризиками.


1 Office of foreign assets control (OFAC), US Treasury.

2 Відповідні доповнення розміщені за адресою: http://www.treasury.gov/ofac/downloads/t11sdnew.pdf.

3 National Defense Authorization Act for Fiscal Year 2012", US Law signed by US President B/Obama 31/12/2012, документ розміщений за адресою: http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/D?c112:7:./temp/~c1124ScoPt.

 

Заступник Голови
Національного банку України

І. В. Соркін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали