МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.09.2011 р. N 741/13/84-11

Щодо встановлення надбавки за вислугу років працівникам установ соціального захисту населення

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо поширення норм наказу Міністерства соціальної політики України від 15.06.2011 р. N 239 "Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення" (Порядок N 239), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за N 815/19553 від 06.07.2011 р., на певні категорії працівників державних та комунальних установ соціального захисту і повідомляє.

Наказ Міністерства соціальної політики України від 15.06.2011 р. N 239 "Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення" (Порядок N 239) розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. N 524 "Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (Постанова N 524) з метою підвищення мотивації до праці працівників соціальної сфери, які мають достатній досвід, знання та навички із соціального обслуговування та надання соціальних послуг населенню та закріплення кваліфікованих кадрів в установах соціального захисту населення.

Перелік професій (посад) працівників, які мають право на встановлення надбавки за вислугу років, визначено пунктом 3 Порядку (Порядок N 239), затвердженого вищезазначеним наказом Мінсоцполітики.

Це: керівники установ соціального захисту населення та їх заступники з основного виду діяльності, керівники структурних підрозділів та їх заступники із соціальної, психологічної, педагогічної, фізичної, медичної, трудової, професійної реабілітації, надання соціальних (соціально-медичних) послуг (допомог), соціального обслуговування, медичного супроводу, спостереження, забезпечення стаціонарного проживання тощо, фахівці із соціальної роботи, соціальні працівники, інструктори з трудової адаптації, методисти з професійної реабілітації, культорганізатори.

Працівники, які згідно зі штатним розписом займають посади головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера, заступник директора по виробничій частині, інспектор з кадрів, завідувач господарством, соціальний робітник, права на таку надбавку не мають.

Згідно з п. 4 Порядку (Порядок N 239) до стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається час роботи у державних та комунальних установах, закладах та організаціях, незалежно від підпорядкування, на посадах, визначених у пункті 3 цього Порядку (Порядок N 239), за умови, що оплата праці таких працівників здійснюється відповідно до умов оплати праці працівників державних та комунальних установ соціального захисту населення.

Документом для визначення стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, є трудова книжка або інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи.

Отже, до стажу роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються періоди роботи на посадах, зазначених у пункті 3 Наказу N 239 (Порядок N 239), згідно із записами у трудовій книжці.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали