ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 17 червня 2011 року N VI/6-234

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В. І., заступника Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерської А. О., секретаря Комісії Ковбасінської Г. В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Антипченка В. К., Батченка А. Н., Будько Н. Г., Верби М. І., Ізовітової Л. П., Ісакова М. Г., Коваль К. П., Комарницької О. О., Котелевської К. В., Луцюка П. С., Костюка В. В., Мельнікова О. А., Міщенко В. В., Мультяна В. В., Павлишина Б. Я., Павлової М. А., Полонського Ю. М., Соботника В. Й., Прокопчука В. О., Ромаданової Г. Г., Сергеєвої С. А., Воротінцевої Т. П., розглянувши у відкритому засіданні звернення Голови Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Бронза Й. Л. щодо роз'яснення питання відносно можливості зарахування стажу роботи на посаді секретаря судового засідання до стажу роботи, який дає право на допуск до складання кваліфікаційних іспитів на право заняття адвокатською діяльністю, заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Ізовітову Л. П., керуючись ст. 14 Закону України "Про адвокатуру", п. п. 10, 101, 21, 22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, вирішила:

1. Затвердити роз'яснення Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з питання можливості зарахування стажу роботи на посаді секретаря судового засідання до стажу роботи, який дає право на допуск до складання кваліфікаційних іспитів на право заняття адвокатською діяльністю.

2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Голову Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Бронза Й. Л. та регіональні кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури.

 

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури

В. І. Висоцький

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури
17.06.2011 N VI/6-234

РОЗ'ЯСНЕННЯ
про зарахування стажу роботи на посаді секретаря судового засідання до стажу роботи, який дає право на допуск до складання кваліфікаційних іспитів на право заняття адвокатською діяльністю

від 17 червня 2011 року

До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернувся Голова Одеської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за роз'ясненням питання зарахування стажу роботи на посаді секретаря судового засідання до стажу роботи, який дає право на допуск осіб до складання кваліфікаційних іспитів та отримання Свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури на підставі п. 101 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури вважає за необхідне роз'яснити наступне.

Адвокатом, відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про адвокатуру" N 2887-XII від 19.12.92 року, може бути особа, яка має вищу юридичну освіту, підтверджену дипломом України або відповідно до міжнародних договорів України дипломом іншої країни, стаж роботи у галузі права не менше двох років, володіє державною мовою, склала кваліфікаційні іспити, одержала в Україні Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Документом, який підтверджує наявність вищої юридичної освіти, визнається диплом вищого учбового закладу III - IV рівня акредитації за спеціальністю "Правознавство", "Правоохоронна діяльність" з присвоєнням кваліфікації "спеціаліст" або "магістр", що визначено Порядком складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, затвердженого протоколом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури України при Кабінеті Міністрів України від 1 жовтня 1999 року N 6/2, зі змінами, внесеними відповідними рішеннями від 13 лютого 2009 року N V/10-166, від 4 червня 2010 року N V/20-419, від 22 жовтня 2010 року N V/23-507.

До стажу роботи у галузі права зараховується діяльність на посадах судді, прокурора, слідчого, юрисконсульта, нотаріуса, а також інших посадах, які відповідно до кваліфікаційних вимог потребують наявності вищої юридичної освіти як підстави для зайняття таких посад.

На посаду секретаря судового засідання призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог щодо стажу роботи (Типова посадова інструкція секретаря судового засідання місцевого загального суду, затверджена наказом Державної судової адміністрації України 20.07.2005 року N 86).

За таких обставин, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає стажем роботи у галузі права особи, яка обіймає посаду секретаря судового засідання, що дає право на допуск до складання кваліфікаційних іспитів та отримання Свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, встановлений законодавством двохрічний стаж роботи після здобуття вищої освіти з присвоєнням кваліфікації не нижче спеціаліста.

 

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури

В. І. Висоцький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали