ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ОРГАНІЗАЦІЇ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА ОФОРМЛЕННЯ

ЛИСТ

від 17.08.2011 р. N 12/2-12.1/1307-ЕП

Київській регіональній митниці

В Департаменті організації митного контролю та оформлення Державної митної служби України опрацьовано лист Київської регіональної митниці від 20.07.2011 N 40/1-37/8735-ЕП і додані до нього блок-схему та проект тимчасового порядку здійснення митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України із застосуванням електронної вантажної митної декларації.

За результатами опрацювання повідомляємо.

Відповідно до наказу Держмитслужби України від 31.05.2011 1 N 454 (Наказ N 454), зі змінами (далі - наказ), з 01.06.2011 реалізується друга фаза пілотного проекту з декларування, митного контролю та оформлення товарів із застосуванням електронних вантажних митних декларацій (далі - ЕВМД).

Пунктом 2 цього наказу (Наказ N 454) визначено, що під час проведення пілотного проекту подання ЕВМД здійснюється підприємствами, перелік яких наведено у додатку 1 до цього наказу, або уповноваженими ними митними брокерами, внесеними до реєстру підприємств, допущених до електронного декларування, до митних органів за місцезнаходженням таких підприємств.

Умови електронного декларування затверджено наказом Держмитслужби України від 17.03.2011 N 216 (Умови N 216) і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.04.2011 за N 468/19206.

Згідно з положеннями пункту 5 цих Умов (Умови N 216), у разі подання митному органу ЕВМД митним брокером підприємство, якому належать товари і транспортні засоби, що декларуються за цією електронною ВМД, також повинне бути внесене до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування.

Крім того, пунктом 3 Порядку і умов здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948 (зі змінами), встановлено:

"3. Митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів здійснюються митним органом, у зоні діяльності якого розташована центральна (регіональна) сортувальна станція, або митним органом, у зоні діяльності якого розташований відправник або одержувач (проживає або тимчасово перебуває громадянин).

Якщо для декларування товарів та інших предметів відповідно до законодавства використовується вантажна митна декларація або книжки (карнет) А. Т. А., митний контроль і митне оформлення здійснюються митним органом, у зоні діяльності якого розташований відправник або одержувач (проживає або тимчасово перебуває громадянин)".

Ураховуючи вищевикладене, митне оформлення товарів у МЕВ із застосуванням ЕВМД можливе в рамках проведення другої фази пілотного проекту з електронного декларування, з дотриманням вимог зазначених вище нормативно-правових актів.

Разом з цим, відповідно до підпункту 64 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 N 446/2011 (Указ N 446/2011), Мінфін України відповідно до покладених на нього завдань здійснює нормативно-правове регулювання, зокрема, у фінансовій, бюджетній, податковій, митній сферах.

Пропозиції Київської регіональної митниці будуть враховані при підготовці відповідного наказу Міністерства фінансів України.

 

Заступник директора
Департаменту організації митного
контролю та оформлення

А. І. Сербайло

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали