ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ

ЛИСТ

від 09.09.2011 р. N 2595-07

<…>

Запитання.

Чи вправі комісія із соціального страхування підприємства вимагати від працівника пояснення про обставини отримання травми невиробничого характеру?

Відповідь.

Відповідно до ч. 3 ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001р. N 2240-III, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Отже, з метою з'ясування обставин і причин нещасного випадку та прийняття об'єктивного рішення комісія із соціального страхування має підстави для отримання таких пояснень.

У разі відмови потерпілого надати пояснення комісія може прийняти рішення про відмову в призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Якщо застрахована особа не згодна з рішенням комісії (уповноваженого) із соціального страхування, вона може оскаржити це рішення до робочого органу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності або до суду.

 

Директор

В. М. Цибенко

 




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали