ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.03.2012 р. N 7248/7/18-3117

Державним податковим службам в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі

Щодо Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Державна податкова служба України повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2012 N 144, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.02.2012 за N 319/20632, затверджені Зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі - Зміни). Зазначений наказ опублікований у N 18 (12.03.2012, ст. 672) "Офіційного вісника України" і з дня його офіційного опублікування набрав чинності.

Зміни внесені з метою забезпечення реалізації вимог Закону України від 04.11.2011 N 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" (Закон N 4014-VI), спрощення процедури реєстрації платників податку на додану вартість, а також у зв'язку із запровадженням нового Національного класифікатора України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (Наказ N 457), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 N 457.

Зокрема, урегульовані процедури реєстрації платниками ПДВ осіб, які:

переходять із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексом;

переходять із сплати інших податків і зборів, встановлених Кодексом, на спрощену систему оподаткування, що передбачає сплату ПДВ;

змінюють ставку єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, на ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотка.

В напрямку запровадження нової, спрощеної процедури реєстрації платників ПДВ, скоротилася форма реєстраційної заяви платника ПДВ (ф. N 1-ПДВ) (Положення N 1394) за обсягом з 10 сторінок до 3-х.

У зв'язку із зміною Національного класифікатора "Класифікація видів економічної діяльності"Змінами встановлено, що достовірність відомостей про види економічної діяльності сільськогосподарського підприємства підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру, який додається до заяви та містить відомості про види економічної діяльності сільськогосподарського підприємства на основі Національного класифікатора України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (Наказ N 457) (далі - КВЕД-2010). До 31.12.2012 дані про види економічної діяльності можуть бути надані на основі Національного класифікатора України ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності" (далі - КВЕД-2005), якщо в Єдиному державному реєстрі щодо заявника містяться відомості про види економічної діяльності на основі КВЕД-2005.

Відповідно, змінено форму заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (ф. N 1-РС (Положення N 1394)), а також форму Свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (ф. N 2-РС (Положення N 1394)). Зокрема, у новій формі заяви забезпечена можливість вказувати види діяльності або на основі КВЕД-2010 або на основі КВЕД-2005. У зміненій новій формі Спеціального свідоцтва передбачається, що назви видів діяльності зазначаються відповідно до конкретного підпункту пункту 209.17 статті 209 розділу V Податкового кодексу України, із зазначення у дужках коду КВЕД та Класифікатора "КВЕД-2010" (Наказ N 457) або "КВЕД-2005". Окрім того, нова форма Спеціального свідоцтва є двосторонньою і більш зручною для друку даних про види діяльності (особливо, коли таких більше шести). Водночас пунктом 4 зазначеного наказу передбачено, що до 01.01.2013 дозволено використання бланків Спеціальних свідоцтв, виготовлених до набрання чинності наказом (наявних бланків попереднього зразка).

Змінами урегульовані і окремі питання перереєстрації платників ПДВ.

Встановлено, що якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи або зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця, то при використанні реквізитів старого свідоцтва в період перереєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).

Також визначено, що у разі встановлення розбіжностей між даними Свідоцтва та Реєстру або невідповідності внесених до Свідоцтва та/або Реєстру даних відомостям Єдиного державного реєстру, наявності неправильних записів або помилок у записах Свідоцтва та/або Реєстру, після з'ясування причин та обставини таких розбіжностей, відповідні коригування у Свідоцтві та/або Реєстрі проводяться одночасно із перереєстрацією платника ПДВ та видачею нового Свідоцтва (за новим номером).

Зобов'язую довести зазначене до відома підпорядкованих органів державної податкової служби та забезпечити безумовне виконання положень законодавства при реєстрації платників податку на додану вартість.

 

Директор Департаменту інформатизації
та обліку платників податків

М. С. Лаба

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали