РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

РІШЕННЯ

Справа "Андріанова та інші проти України"

(Заява N 10319/04)

12 грудня 2013 року

Стислий виклад.

Заявники скаржилися до Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) на тривале невиконання рішень національних судів, ухвалених на їхню користь, та на відсутність ефективних національних засобів юридичного захисту щодо цих скарг.

Заявники, однак, погодилися, що національні рішення, ухвалені на їх користь у 2001 році, було виконано протягом 2005 - 2009 років.

Європейський суд вилучив зі свого реєстру вказану заяву в частині скарг, поданих заявниками, зазначеними за NN 2, 13, 14 та 25 у Додатку до рішення, з огляду на зловживання правом на подання індивідуальної заяви та на припинення заявниками листування з Судом.

Щодо інших заявників за вказаною заявою Європейський суд, враховуючи усталену практику щодо розгляду справ стосовно невиконання рішень національних судів, встановив порушення п. 1 ст. 6, ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції.

РОЗГЛЯНУВШИ СПРАВУ, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД ОДНОГОЛОСНО

"1. Вирішує вилучити з реєстру справ заяву в частині скарг, поданих Володимиром Федотовичем Антоновим, Людмилою Данилівною Кравчук, Ольгою Володимирівною Кузнєцовою і Олександрою Іванівною Яворською.

2. Оголошує прийнятними скарги решти заявників за пунктом 1 статті 6, статтею 13 Конвенції та за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції на тривале невиконання рішень, ухвалених на їхню користь, та на відсутність ефективних національних засобів юридичного захисту щодо цих скарг.

3. Постановляє, що було порушення пункту 1 статті 6 Конвенції та статті 1 Першого протоколу до Конвенції.

4. Постановляє, що було порушення статті 13 Конвенції.

5. Постановляє,

(a) що протягом трьох місяців держава-відповідач має виплатити 2000 євро (дві тисячі євро) кожному заявнику, вказаному в Додатку до рішення або його/її спадкоємцю (за винятком Володимира Федотовича Антонова, Людмили Данилівни Кравчук, Ольги Володимирівни Кузнєцової і Олександри Іванівни Яворської); в якості відшкодування матеріальної та моральної шкоди, а також компенсації судових витрат, які мають бути сплачені разом з будь-якими податками, що можуть нараховуватись, та конвертовані в національну валюту за курсом на день здійснення платежу;

(b) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до остаточного розрахунку на ці суми нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти."
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали