Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Справа "Березовські проти України"

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

РІШЕННЯ

Справа "Березовські проти України"

(Заява N 22289/08)

07 листопада 2019 року

Стислий виклад.

Перший заявник звернувся до національного суду з позовом про стягнення на його користь одноразової щорічної компенсації на оздоровлення, а також компенсації для його неповнолітнього сина (другий заявник). Крім того, він вимагав відшкодування моральної шкоди йому та його сину. Суди першої та другої інстанцій відмовили у задоволенні позову.

Перший заявник подав касаційну скаргу поштою, рекомендованим листом, в межах строків, встановлених законодавством. Проте Вищий адміністративний суд України залишив її без розгляду, оскільки її було подано з пропущенням встановлених законодавством строків. Перший заявник звернувся до Верховного Суду України, який відмовив у відновленні провадження.

До Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) заявники скаржилися за пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на порушення їхнього права на доступ до суду.

Розглянувши скаргу за пунктом 1 статті 6 Конвенції, Європейський суд дійшов висновку, що відмова Вищого адміністративного суду України розглянути касаційну скаргу заявників у зв'язку з пропущенням строку її подання ґрунтувалася на помилці, відповідальність за яку несли органи судової влади, а не заявники. Європейський суд констатував порушення пункту 1 статті 6 Конвенції.

ЗА ЦИХ ПІДСТАВ СУД ОДНОГОЛОСНО

"1. Постановляє, що дружина першого заявника має право підтримати цю заяву від його імені;

2. Оголошує прийнятною скаргу на відсутність доступу до суду;

3. Постановляє, що було порушено пункт 1 статті 6 Конвенції;

4. Постановляє, що:

(a) упродовж трьох місяців держава-відповідач повинна сплатити спільно другому заявнику та пані Березовській 14 (чотирнадцять) євро, які мають бути конвертовані в національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу, та додатково суму будь-якого податку, що може нараховуватись їм, в якості компенсації судових та інших витрат;

(b) із закінченням зазначеного тримісячного строку до остаточного розрахунку на зазначену суму нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти".
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали