РАДИ ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

РІШЕННЯ

Справа "Кирилюк проти України"

(Заява N 32241/07)

6 жовтня 2011 року

Стислий виклад.

24 травня 2005 року міліцією було порушено кримінальну справу щодо заявника.

24 березня 2006 року справу було передано до Солом'янського районного суду м. Києва (далі - районний суд), який 24 листопада 2008 року виніс вирок.

27 квітня 2010 року апеляційний суд м. Києва скасував вказаний вирок і направив справу на новий розгляд до районного суду.

Станом на день постановлення рішення Європейським судом з прав людини (далі - Європейський суд) справа знаходилась на розгляді в районному суді.

До Європейського суду заявник скаржився за п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на несумісність тривалості провадження у його справі з вимогою "розумного строку".

З огляду на обставини справи, а саме тривалий розгляд справи судом першої інстанції та неодноразові перенесення судових засідань Європейський суд встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції в зв'язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

РОЗГЛЯНУВШИ СПРАВУ, СУД ОДНОГОЛОСНО

"1. Оголошує заяву прийнятною;

2. Постановляє, що у цій справі мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції;

3. Постановляє, що:

(a) протягом трьох місяців з дня прийняття рішення держава-відповідач повинна сплатити заявнику 2000 (дві тисячі) євро відшкодування моральної шкоди, які мають бути конвертовані в українські гривні за курсом на день здійснення платежу, плюс будь-який податок, який може бути стягнуто з цієї суми;

(b) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до повного розрахунку на вищезазначену суму нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в цей період, плюс три відсоткові пункти;

4. Відхиляє решту вимог заявника щодо справедливої сатисфакції."

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали