РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

РІШЕННЯ

Справа "Леонід Георгійович Ємельянов і Віра Михайлівна Ємельянова проти України та 8 інших заяв"

(Заява N 552/07)

17 грудня 2013 року

Стислий виклад.

Заявники скаржились до Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) за пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі - Конвенція) на надмірну тривалість провадження в справах, в яких вони виступали сторонами, та статтею 13 Конвенції на відсутність ефективного засобу юридичного захисту щодо скарги заявника в заяві N 13335/08. Також заявники, за винятком четвертого та сьомого заявників, подавали інші скарги.

Після невдалих спроб досягти дружнього врегулювання Уряд повідомив Європейський суд про односторонні декларації з метою врегулювання питання, яке порушувалось у цій частині заяв. Так, Уряд визнав надмірну тривалість розгляду національними судами справ усіх заявників, а також відсутність ефективного засобу юридичного захисту щодо скарги заявника в заяві N 13335/08. Уряд запропонував виплатити заявникам суми, зазначені в додатку до рішення.

Заявники не погодились з запропонованими Урядом умовами односторонніх декларацій.

Європейський суд, взявши до уваги характер визнань Уряду держави-відповідача, які містяться в деклараціях, а також те, що суми відшкодування, запропоновані Урядом заявникам, співмірні з сумами, які присуджуються Європейським судом в подібних справах, вирішив, що немає підстав продовжувати розгляд цих заяв.

Ретельно дослідивши інші скарги заявників на результат розгляду справ, Суд вирішив, що вони не містять ознак порушення прав і свобод, викладених у Конвенції та протоколах до неї, і визнав ці частини заяв явно необґрунтованими і відхилив відповідно до пунктів 3 та 4 статті 35 Конвенції.

РОЗГЛЯНУВШИ СПРАВУ, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД ОДНОГОЛОСНО:

Вирішує об'єднати заяви;

Бере до уваги умови декларацій Уряду держави-відповідача щодо надмірної тривалості проваджень та відсутності ефективного засобу юридичного захисту в заяві N 13335/08, та засоби забезпечення дотримання зазначених у них зобов'язань;

Вирішує вилучити частину заяв з реєстру справ відповідно до підпункту "c" пункту 1 статті 37 Конвенції;

Оголошує решту скарг у заявах неприйнятними.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали