РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ

Справа "Міцеви проти України"

(Заява N 25713/06)

16 лютого 2012 року

Стислий виклад.

8 лютого 2001 року заявники подали до Київського районного суду м. Харкова позови до їхнього колишнього роботодавця про поновлення на роботі та відшкодування моральної шкоди.

9 лютого 2001 року суд першої інстанції об'єднав справи заявників в одне провадження.

Справа за позовами заявників розглядалась також апеляційним судом Харківської області та апеляційним судом Луганської області, який, діючи як суд касаційної інстанції, 4 травня 2007 року ухвалив остаточне рішення в справі. Таким чином, тривалість провадження у цій справі становила близько шести років та трьох місяців у судах трьох інстанцій.

До Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) заявники скаржилися за п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на тривалість провадження у їхній справі. Заявники подавали також інші скарги за Конвенцією.

З огляду на обставини справи, зокрема, тривалість розгляду справи судом першої та касаційної інстанцій Європейський суд встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції у зв'язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

Розглянувши справу, Європейський суд одноголосно:

"1. Оголошує скаргу за пунктом 1 статті 6 Конвенції стосовно надмірної тривалості провадження прийнятною, а решту скарг в заяві - неприйнятними.

2. Постановляє, що в цій справі мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції.

3. Постановляє, що:

(а) упродовж трьох місяців від дня, коли це рішення стане остаточним відповідно до пункту 2 статті 44 Конвенції, держава-відповідач має виплатити кожному заявнику 800 (вісімсот) євро відшкодування моральної шкоди, що мають бути конвертовані в українські гривні за курсом на день здійснення платежу разом з будь-яким податком, який може бути нараховано на зазначену суму;

(б) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до остаточного розрахунку на цю суму нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в період несплати, плюс три відсоткові пункти.

4. Відхиляє решту вимог заявників стосовно справедливої сатисфакції".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали