РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ

Справа "Омеляненко проти України"

(Заява N 36758/08)

22 вересня 2011 року

Стислий виклад.

7 лютого 1994 року заявник звернувся до Київського районного суду м. Харкова (далі - суд першої інстанції) з позовом до двох підприємств та місцевого інституту щодо надання йому квартири.

Справа заявника розглядалась також апеляційним судом Харківської області, Верховним судом та апеляційним судом Луганської області, який 18 січня і 2008 року, діючи як суд касаційної інстанції, виніс остаточне рішення у справі.

З дати набрання Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) чинності для України (11 вересня 1997 року) тривалість провадження становила десять років та чотири місяці.

До Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) заявник і скаржився за п. 1 ст. 6 та за ст. 13 Конвенції на несумісність тривалості провадження у його справі з вимогою "розумного строку", а також на результат провадження.

З огляду на обставини справи, а саме неодноразове направлення справи на новий розгляд та тривалий розгляд справи судом касаційної інстанції, Європейський суд встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції в зв'язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

Розглянувши справу, Європейський суд одноголосно:

"1. Оголошує скаргу на надмірну тривалість провадження прийнятною, а решту скарг у заяві - неприйнятними;

2. Постановляє, що мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції;

3. Постановляє, що

(a) протягом трьох місяців держава-відповідач має сплатити заявнику 3200 (три тисячі двісті) євро відшкодування моральної шкоди та 20 (двадцять) євро компенсації судових витрат, що мають бути конвертовані у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу, враховуючи будь-який податок, який може бути стягнено з цих сум;

(b) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до повного розрахунку на зазначені суми нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в цей період, плюс три відсоткові пункти;

4. Відхиляє решту вимог заявника щодо справедливої сатисфакції.".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали